Ojciec Leon Knabit wrócił do zdrowia. Był zakażony koronawirusem

mk | 11 Nov 12:44 Chwała i dziękczynienie najwyższemu Bogu, że wysłuchał tylu modlitw życzliwych Osób i dzisiaj, w rocznicę poświęcenia bazyliki Jana na Lateranie, odesłał mnie ze szpitala do klasztoru - napisał we wtorek (10 listopada) na Facebooku znany benedyktyn, o. Leon Knabit. Zakonnik w październiku trafił na oddział covidowy.

Homilia o grzechu głupoty

Redaktor | 9 Nov 09:41 "Mądrość łatwo dostrzegą ci, którzy ją miłują, i ci ją znajdą, którzy jej szukają".

Radom: Pomimo Covid-19 kapelani są przy łóżkach chorych

Redaktor | 5 Nov 18:00 Boli mnie, kiedy słyszę o pacjentach odchodzących bez naszej posługi – powiedział ks. Mirosław Bandos, kapelan w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. W dobie koronawirusa kapelani szpitalni znaleźli się w nowej sytuacji. Posługa jest ograniczona w stosunku do osób zakażonych lub podejrzanych o zakażenie.

Premier skomentował wyrok TK w sprawie aborcji eugenicznej

Redaktor | 27 Oct 09:48 Premier Mateusz Morawiecki odniósł się w trakcie konferencji prasowej do wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej. Apelował również o spokój i opanowanie w nawiązaniu do wczorajszych protestów na ulicach miast.

III Forum Młodych "Ogień z nieba"

BR | 27 Oct 07:43 III Forum Młodych "Ogień z nieba" to czas konferencji, świadectw, muzyki i modlitwy. W tym roku ze względu na pandemię nie odbędzie się ono stacjonarnie, lecz online.

Oświadczenie Przewodniczącego Episkopatu po niedzielnych profanacjach kościołów

Redaktor | 25 Oct 19:15 O wyrażanie swoich poglądów w sposób akceptowalny społecznie, z poszanowaniem godności każdego człowieka, zaapelował Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w specjalnym Oświadczeniu wobec aktów przemocy, które uniemożliwiły w niektórych kościołach osobom wierzącym modlitwę i uczestnictwo w Eucharystii. Wydarzenia te były reakcją na ostatnią...

W całej Polsce trwają ataki na kościoły. Co z Bydgoszczą?

Redaktor | 25 Oct 16:33 Niemal we wszystkich większych miastach dochodzi dziś do prób wtargnięcia do kościołów w ramach protestu przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego odnoszącej się do aborcji eugenicznej. Decyzję TK poparł publicznie arcybiskup Jędraszewski. To wzbudziło falę nienawiści do kościoła.