UWAGA: zmasowane kontrole policji w kościołach

Jarosław Aleksander | 30 Aug 08:01 Policja na polecenie Ministerstwa Zdrowia wspólnie z Sanepidem rozpoczęła masowe kontrole kościołów. Wojewódzkie Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne w całym kraju apelują by księżą podczas Mszy Świętej przypominali o obowiązku noszenia maseczek i dystansie między wiernymi.

Rachunek sumienia dla dorosłych - mała instrukcja

Krzysztof Drozdowski | 28 Aug 13:55 Sakrament spowiedzi św. jest jednym z najtrudniejszych w życiu każdej wierzącej osoby. Przyznanie się na głos do swoich grzechów jest krępujące i wstydliwe. Pamiętać należy, że spowiadamy się przed Bogiem, a ksiądz który zasiada w konfesjonale jest jedynie jego ziemskim pośrednikiem, którego obowiązuje tajemnica.

Kolejna profanacja w kościele. Kara 5 lat więzienia

Krzysztof Drozdowski | 28 Aug 09:57 W Polsce narasta agresja wobec kościoła. i przedmiotów kultu religijnego. Do kolejnej profanacji doszło w jednym z kościołów, gdzie 32-letni mężczyzna zniszczył figurę anioła. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

Hagia Sophia w Warszawie. Budowa dobiega końca

Jarosław Aleksander | 23 Aug 15:30 20 września odbędzie się poświęcenie świątyni pw. św. Sofii – Mądrości Bożej. Specjalne zaproszenie na uroczystość wystosował do wszystkich wiernych oraz ceniących wartości chrześcijańskie Abp Sawa.

Polacy pomagają Bejrutowi

Jarosław Aleksander | 17 Aug 14:46 W minioną niedzielę w naszych kościołach odbyła się kwesta na rzecz Bejrutu. Trwają też liczne akcje w internecie i za pośrednictwem telefonii komórkowych.

100-lecie ocalenia Ojczyzny na Jasnej Górze

Jarosław Aleksander | 15 Aug 22:09 W duchu wdzięczności za zwycięską Bitwę Warszawską odbyła się specjalna uroczystość na Jasnej Górze. Nuncjusz Apostolski przypomniał o akcie zawierzenia z 1920 roku.

Hetmanka Polski otrzymała buławę

Jarosław Aleksander | 15 Aug 09:33 15 sierpnia przywodzi nasze myśli ku Matce Bożej. W naszej historii zajmuje ona szczególne miejsce będąc przy naszym narodzie w kluczowych chwilach. Szczególne wotum wdzięczności wręczono jej w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Warszawie.

Kto zastąpi abp Głodzia

Jarosław Aleksander | 12 Aug 14:44 Trwają spekulację nad następcą Arcybiskupa Sławoja Leszka Głodzia. 13 sierpnia abp kończy 75 lat i prawdopodobnie zostanie przeniesiony na emeryturę.

Przemienienie Pańskie - 6 sierpnia

Redaktor | 5 Aug 22:43 Kościół Katolicki obchodzi dziś (6.08) święto Przemienienia Pańskiego. Związane jest ono z wydarzeniem na górze Tabor, podczas którego Jezus przemienił się w obecności swoich uczniów.