Zakażony ksiądz przeprasza wiernych

Jarosław Aleksander | 10 Oct 17:54 Koronawirusem zakaził się ksiądz z parafii pw. św. Brata Alberta w Kościanie. W dobie wzrostu zachorowań nie jest to przypadek odosobniony. Jednak tym razem kapłan zwrócił się do wiernych przepraszając ich za zaistniałą sytuację.

Kara suspensy dla ks. dr. Pawła Wojciecha Maciąga

Redaktor | 8 Oct 15:34 Lubelska kuria informuje, że od 17 czerwca br. ks. dr Paweł Wojciech Maciąg nie może wykonywać czynności kapłańskich oraz nosić stroju duchownego. Powodem suspensy jest nieobyczajne zachowanie duchownego i trwające przeciw niemu postępowania sądowe.

Trzydzieści lat pomocy Caritas Polska

Redaktor | 8 Oct 12:21 Caritas to największa organizacja dobroczynna w Polsce. Pomaga setkom tysięcy potrzebujących w kraju i za granicą. Struktura Caritas w Polsce składa się z Caritas Polska, która pełni funkcję koordynatora projektów ogólnopolskich i zagranicznych oraz z 44 Caritas diecezjalnych, które niosą bezpośrednią pomoc potrzebującym. Caritas Polska od trzech lat dynamicznie zwiększa...

Skandal! Nagi mężczyzna wszedł do kościoła.

Redaktor | 3 Oct 09:20 Nagi mężczyzna wszedł do kościoła budząc zgorszenie i niedowierzanie zgromadzonych na modlitwie. Położył się na posadzce kościoła odmawiając wyjścia z budynku. Wezwano policję.

Kolędy nie będzie?! Są decyzje

Jarosław Aleksander | 2 Oct 21:19 Decyzje w sprawie wizyt duszpasterskich tak zwanej kolędy mają podejmować ordynariusze poszczególnych diecezji. Póki co nie ma odgórnego zalecenia Episkopatu. Są jednak już pierwsze decyzje.

Obchody 30-lecia Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

Redaktor | 2 Oct 11:39 Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w tym roku obchodzi 30. rocznicę reaktywacji działalności. Centralne uroczystości odbędą się 10 października w Warszawie. Podczas uroczystej gali po raz pierwszy zostanie przyznany Order im. prałata Antoniego Sołtysika. Odznaczenie dedykowane jest osobom szczególnie zasłużonym dla Kościoła i Państwa.

Zakończyła się ogólnopolska pielgrzymka małżeństw i rodzin na Jasną Górę

Redaktor | 28 Sep 09:28 O tym, że gniazdo rodzinne to najważniejsza ze wspólnot i że każda inna – parafia, szkoła, zakład pracy, samorząd czy państwo – winna pełnić wobec niej rolę służebną, wskazywał na Jasnej Górze bp Romuald Kamiński. Duchowny przewodniczył dziś Mszy św. w ramach 36. pielgrzymki małżeństw i rodzin, która przebiegała pod hasłem „Największym skarbem jest rodzina”...

Pierwszy Polak, który został biskupem w Australii na Jasnej Górze

Redaktor | 27 Sep 08:24 Na Jasną Górę przybyli w sobotę nuncjusz apostolski w Australii abp Adolfo Tito Yllana oraz nowo mianowany biskup diecezji Port Pirie, salwatorianin ks. Karol Kulczycki. Modlili się zwłaszcza za chorych na koronawirusa w tym kraju i za młodych, by nie tracili wiary i potrafili oddawać swe życie Bogu. Ks. Kulczycki jest pierwszym Polakiem, który został biskupem w Australii.

Dzisiaj Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę

Redaktor | 26 Sep 15:57 Pod hasłem „Największym skarbem jest rodzina” zaczerpniętym z nauczania kard. Stefana Wyszyńskiego, w sobotę i niedzielę odbywa się 36. Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Oprócz modlitwy zaplanowano też dyskusję na temat zadań duszpasterstwa rodzin na najbliższe lata. Odbędzie się także odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

Beatyfikacja Sługi Bożego ks. Jana Machy przełożona na 2021 rok

Redaktor | 24 Sep 12:07 Zaplanowana na 17 października br. w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach beatyfikacja Sługi Bożego ks. Jana Franciszka Machy została przeniesiona na 2021 rok, gdyż aktualny stan epidemii uniemożliwia jej przeprowadzenie w pierwotnym terminie. O decyzji poinformował metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.