Lockdown w całym kraju. Co z kościołami?

kd | 17 Mar 2021 Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o wprowadzeniu w całym kraju kolejnego lockdownu. Co z obostrzeniami dotyczącymi uczestnictwa wiernych w nabożeństwach?

Polacy pomogli Chorwatom

Redaktor | 26 Feb 2021 Ponad 3 mln zł zebrała Caritas Polska na rzecz poszkodowanych w grudniowym trzęsieniu ziemi w Chorwacji. Dzięki tym środkom zostaną zakupione m.in. kontenery noclegowe dla osób, które straciły dach nad głową.

Trzeba kochać, żeby chwycić za miecz [ANALIZA]

Michal Jedryka | 20 Dec 2020 Czym różni się walka od tak (słusznie) potępianej i pogardzanej przemocy? Czy walka jest możliwa i ma sens? – to pytania, które, w ślad za Justyną Melonowską, stawia Michał Jędryka.

KEP pisze list do premiera w sprawie ilości wiernych w kościołach

kd | 8 Dec 2020 Proszę, aby od Wigilii Uroczystości Bożego Narodzenia, obowiązujący dotąd limit wiernych (1 osoba na 15 m2) został zmniejszony do 1 osoby na 7 m2 – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w liście do premiera Mateusza Morawieckiego.

Młodzi potrzebują Boga, a Bóg ich. Reaktywacja KSM-u [WIDEO]

Redaktor | 6 Dec 2020 Bóg potrzebuje młodych, którzy swoim zapałem mogą zmienić świat, ale i wy młodzi potrzebujecie Boga, aby to On zmienił wasz świat – tymi słowami ks. Łukasz Krzewiński, opiekun KSM-u w Diecezji Bydgoskiej, zachęca młodzież do dołączenia do grupy.