Muzyka z jasnogórskich archiwów w sieci

Redaktor | 21 Oct 20:22 Już za kilka dni w internecie ukaże się muzyczny reportaż z Jasnej Góry w wykonaniu zespołu Warsaw Harmony w ramach programu „Kultura w sieci”. Utwory muzyczne, pochodzące z jasnogórskich archiwów, artyści wykonali na historycznych instrumentach dętych. Nagrania do projektu odbyły się w poniedziałek, 19 października na chórze w Kaplicy Matki Bożej (tzw. intradach), w Sali...

Trwa „Nowenna Życia”. Także online [VIDEO]

Redaktor | 19 Oct 14:05 Od 13 do 21 października trwa internetowa nowenna za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w intencji sędziów Trybunału Konstytucyjnego, którzy 22 października będą decydowali o przepisach aborcyjnych.

Zainaugurowano proces beatyfikacyjny dr Wandy Błeńskiej

Redaktor | 19 Oct 13:37 Uroczysta sesja Trybunału pod przewodnictwem bp. Damiana Bryla, delegata metropolity poznańskiego, zainaugurowała proces beatyfikacyjny na szczeblu diecezjalnym dr Wandy Błeńskiej, pochodzącej z Poznania lekarki i misjonarki, nazywanej „matką trędowatych”.

Od dziś na Jasnej Górze ograniczenie liczby pielgrzymów

Redaktor | 17 Oct 08:20 W związku z przejściem Częstochowy do strefy czerwonej kustosz Jasnej Góry informuje, że od 17 października także w Sanktuarium zostają wprowadzone konieczne ograniczenia liczby pielgrzymów. Porządek nabożeństw i transmisje liturgii pozostają bez zmian.

Statystyczny obraz dramatu! Powołania 2020

Jarosław Aleksander | 14 Oct 19:31 W bieżącym roku akademickim 2020/2021 formację ku kapłaństwu rozpoczęło w Polsce 438 nowych kandydatów: w seminariach diecezjalnych 289 alumnów, a w zakonach 149 – informuje ks. Piotr Kot, przewodniczący Konferencji Rektorów Wyższych Seminariów Duchownych. Jest to o 60 kandydatów mniej niż w ubiegłym roku. W ciągu 15 lat liczba powołań spadła 3 krotnie!

Abp Wiktor Skworc zakażony koronawirusem

Redaktor | 12 Oct 07:25 Metropolita katowicki jest zakażony koronawirusem i przebywa w izolacji domowej. Informację o zakażeniu przekazało Biuro Prasowe Archidiecezji Katowickiej. Wszystkich, szczególnie chorych zapewnia o duchowej bliskości i zaprasza do modlitwy różańcowej.