Kościół w Polsce 12 Dec 2021 | kd
PILNE! Zmarł arcybiskup senior Stanisław Nowak

Fot.:  KEP/Karol Porwich/Niedziela

​Jak informuje archidiecezja częstochowska duchowny zmarł przed godz. 8 podczas mszy św., która była odprawiana przy jego łóżku.

W niedzielny poranek zmarł arcybiskup senior Stanisław Nowak. Duchowny miał 86 lat. Przez 63 był kapłanem, a przez 37 biskupem.

W 1953 r. wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. W latach 1978-1984 pełnił funkcję rektora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Od 1992 do 2011 roku był arcybiskupem metropolitą częstochowskim.

Specjalny komunikat wystosowała archidiecezja częstochowska:

W dniu 12 grudnia 2021 r., o godzinie 7.45, w 86. roku życia, w 63. roku kapłaństwa i w 37. roku biskupstwa, podczas sprawowanej przy jego łóżku Mszy Świętej, odszedł do Pana Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Stanisław NOWAK arcybiskup senior archidiecezji częstochowskiej.

Informacje o dacie pogrzebu i porządku uroczystości pogrzebowych zostaną przekazane wkrótce.

Wszechmogący Boże, spraw, aby Twój sługa, nasz biskup Stanisław któremu powierzyłeś troskę o Kościół Częśtochowski, wszedł do radości swojego Mistrza i otrzymał nagrodę za apostolskie trudy. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Archidiecezja częstochowska

 

kd Autor

Redaktor/Publicysta