Wandalizm w kaplicy Najświętszego Sakramentu w Koninie

kd | 17 Jun 17:45 W środę 16 czerwca br. po godzinie 13, w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele św. Maksymiliana M. Kolbego w Koninie, doszło do kolejnego już w tym miejscu aktu wandalizmu i profanacji. Mężczyzna, którego rysopisem dysponuje policja, rozbił figurę Matki Bożej, szarpał obraz z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego, zrzucił na podłogę modlitewniki i przewrócił wazony z...

Przewodniczący Episkopatu apeluje o poluzowanie obostrzeń w kościołach

mk | 7 Jun 18:11 Dzisiaj, wobec diametralnie innej i zdecydowanie lepszej sytuacji epidemicznej, wyrażam mój stanowczy sprzeciw wobec dalszego – tak drastycznego – ograniczania prawa wiernych do publicznego wyznawania i praktykowania wiary – pisze w liście do premiera abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Lockdown w całym kraju. Co z kościołami?

kd | 17 Mar 19:25 Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o wprowadzeniu w całym kraju kolejnego lockdownu. Co z obostrzeniami dotyczącymi uczestnictwa wiernych w nabożeństwach?

Polacy pomogli Chorwatom

Redaktor | 26 Feb 16:14 Ponad 3 mln zł zebrała Caritas Polska na rzecz poszkodowanych w grudniowym trzęsieniu ziemi w Chorwacji. Dzięki tym środkom zostaną zakupione m.in. kontenery noclegowe dla osób, które straciły dach nad głową.