Kościół w Polsce 8 Oct 06:30 | kd
Naród i Kościół w Polsce zawierzone św. Józefowi

W czwartek wieczorem w Kaliszu abp Gądecki dokonał aktu "Zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce świętemu Józefowi".

W czwartek (7. października) w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu sprawowana była uroczysta Eucharystia, podczas której przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki dokonał tzw. aktu zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce św. Józefowi.

Ufamy, że św. Józef tak samo jak otoczył skuteczną ochroną Świętą Rodzinę, będzie strzegł i bronił rodziny Bożej, jaką jest Kościół Chrystusowy

- mówił Abp Gądecki podczas Zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce Świętemu Józefowi.

Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił przewodniczący Episkopatu abp Stanisław Gądecki. W homilii podkreślił rolę św. Józefa, jako opiekuna małżeństw i rodzin, życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci, a także opiekuna dobrej ludzkiej pracy oraz całej Ojczyzny i Kościoła.

„Św. Józefa możemy nazwać patronem czasów kryzysu. Został on postawiony w trudnych sytuacjach i sprostał im” – podkreślił abp Gądecki, zauważając, że obecnie żyjemy właśnie w czasach kryzysu.  Metropolita Poznański zwrócił m.in. uwagę na konflikt na granicy polsko-białoruskiej i powtórzył swój niedawny apel o pomoc uchodźcom i imigrantom, w tym o zgodę na uruchomienie korytarzy humanitarnych.

O dobry Józefie, tak uważny na głos Boga i wypełnianie Jego woli, pomagaj nam rozpoznawać znaki czasu i angażować się w przemianę naszego świata. Miej w opiece naszą Ojczyznę, abyśmy odpowiedzialnie troszczyli się o jej rozwój. Pokaż nam, jak być wiernymi obietnicom chrzcielnym i wrażliwymi na cierpienia i potrzeby sióstr i braci

– odczytał w Akcie Zawierzenia św. Józefowi, Przewodniczący Episkopatu  na zakończenie Eucharystii.

 

 

Inf. Episkopat/TT

kd Autor

Redaktor/Publicysta