Kazanie o świętym Michale Archaniele

MP | 14 Apr 23:35 14 kwietnia 2024 roku Pańskiego w kościele św. Urszuli Ledóchowskiej w Bydgoszczy, przed nawiedzeniem parafii przez kopię figury św. Michała Archanioła z Gargano, kazanie wygłosił ks. Roman Sosnowski, proboszcz parafii w Występie.

Gorliwość, która pożera [WSPOMNIENIE]

Redaktor | 27 Mar 12:19 Księdza Romana Kneblewskiego poznałem, gdy byłem w klasie maturalnej. Wtedy jako diakon — ale już doktor językoznawstwa — przyjechał na praktykę do mojej rodzinnej parafii, św. Trójcy w Bydgoszczy.

XXIII Misterium Męki Pańskiej

Redaktor | 22 Mar 12:34 Już po raz dwudziesty trzeci w Fordońskiej Dolinie Śmierci odbędzie się w niedzielę palmową, tj. 24 marca 2024 roku XXIII Misterium Męki Pańskiej "Wracam do domu".

Odkryj Moc Rekolekcji w Czasie Wielkiego Postu

Redaktor | 11 Mar 16:44 W okresie Wielkiego Postu, który rozpoczyna się wraz ze Środą Popielcową, wiele osób poszukuje sposobów na pogłębienie swojej wiary, nawrócenie się oraz przygotowanie duchowe do świąt Wielkanocnych. Jednym z najskuteczniejszych narzędzi, które mogą pomóc w osiągnięciu tych celów, są rekolekcje.

Między karnawałem a Postem [LITURGIA]

MP | 27 Jan 20:25 Przełom stycznia i lutego to czas, w którym oczekiwanie na wiosnę zaczyna się w męczący sposób dłużyć. Toteż każdy promień słońca przebłyskujący w tym czasie przez oponę chmur, przywodzi na myśl skracający się czas, który nas jeszcze dzieli od ciepłych dni i zielonych ogrodów.

Wspomnienie o ks. Tadeuszu Isakowiczu-Zaleskim

Redaktor | 17 Jan 14:07 Świętej pamięci Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski właściwie nazywał się Tadeusz Zaleski, a drugie nazwisko dopisywał upamiętniając w ten sposób swoją matkę, Teresę Zaleską z domu Isakowicz. Była ona Ormianką z pochodzenia, jednak z wyboru Polką, a z wykształcenia polonistką. Ojciec również był filologiem.

Spotkanie kolędowe Civitas Christiana

Redaktor | 16 Jan 10:09 Spotkanie Kolędowe Stowarzyszenia Civitas Christiana. Gośćmi specjalnym kolędowania z Civitas Christiana, które odbyło się w CEF byli m. innymi JE Ks. biskup Krzysztof Włodarczyk, Piotr Hoffman dyr. Stowarzyszenia oraz dyr. CEF Paweł Hoppe.

Z motyką na Słońce? [FELIETON]

MP | 3 Dec 11:20 W jednej z niezliczonych internetowych dyskusji, ktoś po raz tysiąc pierwszy, a może po raz milion drugi, napisał, że dziś, by przekonać ludzi o konieczności ochrony życia, należy zmienić narrację.

Jeszcze o „in vitro” [FELIETON]

MP | 27 Nov 13:17 Może budzić pewne zdziwienie fakt, że politycy znani skądinąd z umiarkowanie konserwatywnych i generalnie prochrześcijańskich poglądów, często skłaniają się ku poparciu ustawowych rozwiązań nie tylko umożliwiających, ale aktywnie promujących zapłodnienie pozaustrojowe.