Wielki Post: Czas Oczyszczenia i Ducha Wyrzeczenia

Redaktor | 13 Mar 17:16 W okresie Wielkiego Postu, chrześcijanie na całym świecie przygotowują się do świąt Wielkanocnych poprzez nawracanie się, modlitwę, post i jałmużnę. Ten czas, trwający czterdzieści dni, symbolizuje okres, w którym Jezus przygotowywał się do swojej misji poprzez modlitwę i poście.

Czym jest Linia św. Michała Archanioła?

Redaktor | 7 Jan 12:30 1 niezawodny patron. 7 punktów na mapie. 3 oddalone od siebie w takiej samej odległości. Wszystkie układające się w jedną prostą linię. Czy to przypadek? Dla wierzących to symbol pozostawiony przez samego Michała Archanioła. Legenda o mieczu św. Michała to fascynująca podróż po 7 sanktuariach jemu poświęconych!

Wspólne świętowanie. Greko-katolicy rozpoczęli świętowanie stałych świąt według gregoriańskiego kalendarza

Redaktor | 12 Sep 07:18 Stosowany jest obecnie nowo-juliański kalendarz, gdzie święta ruchome, zależne od Wielkanocy, obchodzone są według dotychczasowego stylu. Większość chrześcijan wschodniego obrządku, zarówno katolików jak prawosławnych, wyznacza paschalie według starego stylu. Natomiast święta stałe wypadają w te same dni co w gregoriańskim kalendarzu. Wielkanoc u wschodnich braci nadal będzie...

Twórcze teatralne chrześcijańskie obozy i księża - pielgrzymki bajkerzy na Ukrainie

Redaktor | 14 Jul 10:56 Dla wielu dzieci niedostępny jest wyjazd wakacyjny. Są albo za małe albo za drogim jest wyjazd w jakiej atrakcyjne miejsca. Z tej przyczyny Chrześcijański Teatr "Emmanuil" im.Karola Wojtyły z Parafii św. Jana Pawła II we Lwowie organizuje, wzorem poprzednich wakacji oraz jesiennych, zimowych i wiosennych ferii obozy stacjonarne, od poniedziałku do piątku trwające przez cały dzień.

Lwów: II Europejska Pielgrzymka do św. Benedykta

Redaktor | 13 Jul 11:40 Na skraju Parafii św. Jana Pawła II we Lwowie od trzech lat funkcjonuje klasztor św.Józefa sióstr benedyktynek. Proboszcz ks.Grzegorz Draus nazywa go zawsze sercem Parafii i źródłem jej duchowości. Ścisła współpraca, wzajemne zapraszania na parafialne i klasztorne wydarzenia,  odwiedziny, pielgrzymki na benedyktyńskie święta wyznaczają sposób wzbogacenia parafii skarbami...

Szkocka charytatywna pizza i muzyka w dzień papieski. Radość pomagania

Redaktor | 3 Jul 07:20 Obchody rocznicy pielgrzymki Jana Pawła II do Lwowa zostały uwieńczone małym koncertem. Ponad sześćdziesięcioro dzieci, które brały udział w tygodniowym chrześcijańskim obozie przy Parafii św. Jana Pawła II obdarowały przybyłych rodziców pieśniami i wierszami które nauczyły się pod czas obozu.

Świętowanie 22. rocznicy pielgrzymki św. Jana Pawła II na Ukrainę

Redaktor | 30 Jun 12:39 Z parafialnego kościoła św. Jana Pawła II we Lwowie wyruszyła liczna grupa wiernych, w zdecydowanej większości to młodzież i dzieci na oddalone o 20 minut pieszej drogi krzyża z ołtarza papieskiego na miejscu gdzie Papież celebrował dwie mszę 26 i 27 czerwca 2001 roku.

Religijność uchodźców

Redaktor | 27 Jun 09:41 Osoby uciekające z terenie bezpośrednich działań wojennych zazwyczaj słabo praktykowali wiarę. Formalnie należeli do Kościoła Prawosławnego ale nie uczestniczyły w żadnej katechizacji a cerkiew odwiedzali bardzo rzadko. Wynika to stąd, że komunizm i prześladowania religijne trwały tam70 lat, czyli trzy pokolenia.