Islamscy terroryści zniszczyli jedną z najstarszych misji katolickich

kd | 27 Nov 16:29 Islamscy terroryści zniszczyli jedną z najstarszych katolickich misji w Mozambiku w mieście Nangololo. Portugalska sekcja organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie poinformowała, że katolicka misja „została przez dżihadystów zaatakowana, okupowana i ostatecznie zniszczona.

Jan Paweł II był oszukiwany przez kardynała! Są dowody

Jarosław Aleksander | 13 Nov 18:49 We wtorek Sekretariat Stanu Stolicy Apostolskiej opublikował obszerny raport na temat byłego kardynała Theodore McCarricka. To jego sprawę wykorzystuje się do ataków na św. Jana Pawła II za rzekome ukrywanie pedofilii w Kościele. Raport opublikowany na wyraźne życzenie papieża Franciszka dowodzi, że było inaczej niż spekulują media.

Na cmentarz wybierają się z tequilą i gitarą

kd | 1 Nov 08:54 1 listopada w Polsce kojarzy nam się z dbaniem o groby, mszą św. na cmentarzu i chwilami zadumy nad naszymi zmarłymi. Nie wszędzie tak jest. Przykładowo w Meksyku jest to jeden z najweselszych dni w roku.

Sztuka w sercu Watykanu [WYWIAD]

Redaktor | 1 Nov 08:09 Z Monsignor Jean Marie Gervais, prezesem watykańskiego Stowarzyszenia Tota Pulchra rozmawia nasz włoski korespondent Enrico Bertato.

Dziś obchodzony jest Światowy Dzień Misyjny

Redaktor | 18 Oct 12:42 Pod hasłem „Oto ja, poślij mnie”, obchodzony jest dziś Światowy Dzień Misyjny. Na całym świecie – także w Polsce – pieniądze zebrane w kościołach przekazane zostaną papieżowi, który rozdysponuje je na różne cele misyjne. “Jestem przekonany, że choć z powodu zaostrzeń sanitarnych ludzi w kościołach będzie mniej, Polacy okażą swą wielkoduszność” –...

Zmiany w składzie Rady Kardynałów

Redaktor | 16 Oct 07:27 Ojciec Święty potwierdził kardynała Óscara Andrésa Rodrígueza Maradiagę w funkcji koordynatora Rady Kardynałów pomagającej papieżowi w zarządzaniu Kościołem powszechnym i studium projektu rewizji Konstytucji Apostolskiej „Pastor Bonus” o Kurii Rzymskiej – stwierdza komunikat Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej. Zaznaczono, że nowym członkiem tego gremium będzie kard....