Od upadku do odbudowy [KSIĄŻKA]

MP | 13 Dec 22:11 Poniżej publikujemy fragmenty recenzji Piotra Chrzanowskiego, dotyczącej książki Johna Seniora, Upadek i odbudowa kultury chrześcijańskiej, w tłum. T. Milcarek, T. Biały, Biblioteka Christianitas, Dębogóra 2021. Recenzja ukazała się w miesięczniku „Nowe Książki” 11/2022.

Produkcja bydgoszczan o Wyszyńskim oficjalnym filmem beatyfikacji!

mk | 4 Aug 2021 Obraz „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie” w reżyserii bydgoszczanina Tadeusza Syki będzie oficjalnym filmem beatyfikacji kardynała Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej. Decyzję, podjętą „z uwagi na walory historyczne i kulturalne” produkcji, przekazano 2 sierpnia.

Dom Polski: komunikat

kd | 27 Mar 2021 W związku z wchodzącymi w życie nowymi obostrzeniami pandemicznymi zmianie ulega forma prezentacji III Stacji Drogi Krzyżowej zaplanowanej na 28 marca.

Św. Rita. Życie usłane różami [KSIĄŻKA]

kd | 24 Feb 2021 Książka jest biografią Świętej Rity, uzupełnioną o najnowsze fakty. Zawiera dodatkowo teksty modlitw za wstawiennictwem świętej oraz autorski przewodnik po okolicy, w której żyła.

24 opowieści adwentowe dla dzieci [KSIĄŻKA]

kd | 5 Jan 2021 Któż z nas nie pamięta z dzieciństwa długiego oczekiwania na mające nadejść święta Bożego Narodzenia? „24 opowieści adwentowe”, które właśnie się ukazały, pomogą dobrze przygotować najmłodszych członków naszych rodzin na ten radosny czas.

Święty Józef dobrze rozumie problemy pracujących

Redaktor | 10 Nov 2020 1 maja w Święto Pracy w Kościele katolickim obchodzone jest wspomnienie św. Józefa Robotnika (Rzemieśnika). Jest to patron ludzi pracujących, a także m.in. kobiet w ciąży, rodzin oraz dobrej śmierci. Ponadto jego imię noszą liczne zgromadzenia oraz stowarzyszenia.

Książka poświęcona o. Tomislavowi Kolakoviciowi SJ bestsellerem w USA

Redaktor | 20 Oct 2020 Zdaniem Gorana Andrijanicia, komentatora i publicysty portalu „wPolityce”, nowa książka amerykańskiego publicysty Roda Drehera zatytułowana „Live not by lies”, poświęcona chorwackiemu jezuicie ojcu Tomislavowi Kolakoviciowi, jest najlepiej sprzedającą się książką na świecie.

Dziś rozpoczyna się Kongres Kultury Chrześcijańskiej nt. dialogu

Redaktor | 15 Oct 2020 Naukowcy, ludzie kultury i przedstawiciele Kościoła z Polski i zagranicy będą uczestnikami VI Kongresu Kultury Chrześcijańskiej, którego obrady rozpoczną się w czwartek, 15 października na KUL. Hasłem tegorocznego kongresu są „Przestrzenie dialogu. Chrześcijańska inspiracja dla kultury spotkania”. Obrady potrwają do niedzieli 17 października.

„Wojtyła. Śledztwo” od 25 września w polskich kinach

Redaktor | 19 Sep 2020 Już od 25 września w polskich kinach będzie można zobaczyć przełomowy dokument o św. Janie Pawle II zatytułowany „Wojtyła. Śledztwo”, nakręcony przez hiszpańskiego reżysera José Maria Zavalę, znanego już polskiej widowni z głośnego obrazu „Tajemnica Ojca Pio”. W filmie zebrano bogaty materiał dokumentalny, reżyser rozmawiał z osobami z najbliższego otoczenia...