24 opowieści adwentowe dla dzieci [KSIĄŻKA]

kd | 5 Jan 08:57 Któż z nas nie pamięta z dzieciństwa długiego oczekiwania na mające nadejść święta Bożego Narodzenia? „24 opowieści adwentowe”, które właśnie się ukazały, pomogą dobrze przygotować najmłodszych członków naszych rodzin na ten radosny czas.

Święty Józef dobrze rozumie problemy pracujących

Redaktor | 10 Nov 20:36 1 maja w Święto Pracy w Kościele katolickim obchodzone jest wspomnienie św. Józefa Robotnika (Rzemieśnika). Jest to patron ludzi pracujących, a także m.in. kobiet w ciąży, rodzin oraz dobrej śmierci. Ponadto jego imię noszą liczne zgromadzenia oraz stowarzyszenia.

Książka poświęcona o. Tomislavowi Kolakoviciowi SJ bestsellerem w USA

Redaktor | 20 Oct 19:08 Zdaniem Gorana Andrijanicia, komentatora i publicysty portalu „wPolityce”, nowa książka amerykańskiego publicysty Roda Drehera zatytułowana „Live not by lies”, poświęcona chorwackiemu jezuicie ojcu Tomislavowi Kolakoviciowi, jest najlepiej sprzedającą się książką na świecie.

Dziś rozpoczyna się Kongres Kultury Chrześcijańskiej nt. dialogu

Redaktor | 15 Oct 07:08 Naukowcy, ludzie kultury i przedstawiciele Kościoła z Polski i zagranicy będą uczestnikami VI Kongresu Kultury Chrześcijańskiej, którego obrady rozpoczną się w czwartek, 15 października na KUL. Hasłem tegorocznego kongresu są „Przestrzenie dialogu. Chrześcijańska inspiracja dla kultury spotkania”. Obrady potrwają do niedzieli 17 października.

„Wojtyła. Śledztwo” od 25 września w polskich kinach

Redaktor | 19 Sep 11:17 Już od 25 września w polskich kinach będzie można zobaczyć przełomowy dokument o św. Janie Pawle II zatytułowany „Wojtyła. Śledztwo”, nakręcony przez hiszpańskiego reżysera José Maria Zavalę, znanego już polskiej widowni z głośnego obrazu „Tajemnica Ojca Pio”. W filmie zebrano bogaty materiał dokumentalny, reżyser rozmawiał z osobami z najbliższego otoczenia...

Polsko-włoski koncert na święto diecezji

BR | 3 Sep 13:25 W niedzielę 6. września o godz. 19:00 odbędzie się międzynarodowy koncert muzyki symfonicznej w Domu Polskim. Wystąpią na nim słynni artyści z Polski oraz Włoch.

Koncert papieski pod patronatem Marszałka [ZAPROSZENIE]

Jarosław Aleksander | 20 Aug 07:58 W imieniu Marszałka Województwa Kujawsko Pomorskiego Piotra Całbeckiego (organizatora) i Proboszcza Parafii św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Bydgoszczy ks. dr. Mariusza Kucińskiego (współorganizatora) zapraszamy na koncert „Szumią jodły na gór szczycie”, który odbędzie się 30 sierpnia o godz. 16:00.

Czy diabeł jest kobietą? [KSIĄŻKA]

MP | 9 Aug 06:42 Obiecałem w poniedziałek, że napiszę o książce „Oczy Ireny”, którą przeczytałem jednym tchem. Tę powieść Jeana Raspaila, zmarłego kilka tygodni temu francuskiego wizjonera, czyta się lekko i przyjemnie, bo jest to romans z elementami thrillera. Ale uważny czytelnik bez trudu zauważy, że dzieło to ma swoje warstwy głębsze.