Kardynał skazany za pedofilie. Zapiski z celi

Jarosław Aleksander | Wczoraj 13:47 Kardynał George Pell skazany a następnie uniewinniony za czyny seksualne wobec nieletnich wspomina swoje 400 dni spędzonych za kratami. „Mój czas w więzieniu” to jego tekst opublikowany w amerykańskim piśmie „First Things”.

Bóg naszych ojców i dziś jest nad nami...

Redaktor | 10 Jul 19:09 Rzekł tedy Pan: „Krzyk na Sodomę i Gomorę wzmógł się, a grzech ich stał się zbyt ciężki. Zstąpię i obaczę, czy według krzyku, który mię doszedł, uczynków swych się dopuścili, czy też nie tak jest, abym wiedział.”

Biskup mówi na kogo głosować

Jarosław Aleksander | 9 Jul 13:35 Biskup Ignacy Dep przewodniczący Rady ds. Apostolstwa Świeckich KEP wskazał na jakiego kandydata powinien głosować katolik. Wybór jest prosty.

Lekceważenie pandemii to igranie z ogniem

Redaktor | 4 Jul 13:35 Przewodniczący Papieskiej Akademii Życia Abp Vincenzo Paglia udzielił wywiadu Radiu Watykańskiemu. Wypowiedział w nim ważne słowa dotyczące pandemii.

Kościół to nie biznes, ale …

Jarosław Aleksander | 3 Jul 19:09 Kard. Georg Pell były szef Sekretariatu ds. Gospodarczych Stolicy Apostolskiej który przygotował reformę finansów Watykanu wypowiedział się na temat roli i miejsca pieniędzy w kościele. Kościół to nie biznes ale nie usprawiedliwia to niegospodarności – stwierdził.

Z Janem Pawłem II do nieba. W Bydgoszczy to możliwe

Jarosław Aleksander | 29 Jun 10:49 Podczas wizyty Ojca Świętego w Bydgoszczy dla Jego potrzeb sprowadzono specjalną windę. Nie stoi ona w muzeum, nie zniknęła w zapomnianym magazynie czy skupie złomu. Wciąż pracuje i możemy z niej korzystać nawet nie wiedząc o jej przeszłości.

Węgry: wiara pokonuje epidemię strachu

Redaktor | 26 Jun 10:01 Zwierzchnik kościoła grekokatolickiego na Węgrzech stwierdził, że:Wiara odegrała kluczową rolę podczas epidemii koronawirusa na Węgrzech. To dzięki niej chrześcijanie nie ulegli panice, lecz potrafili stawić czoła nowym trudnościom.

Alkohol zabija nad wodą

Redaktor | 26 Jun 09:37 Sezon wakacyjny przed nami, mimo to w tym roku utonęły już 143 osoby. Statystyki są przerażające. Najczęstszą jest alkohol.

Ojciec Tadeusz Goguł odszedł do domu Ojca

Jarosław Aleksander | 17 Jun 21:38 Zmarł Ojciec Goguł, wybitny duszpasterz, spowiednik, egzorcysta przez wiele lat związany z naszym miastem. Pozostaje w żywiej pamięci tysięcy bydgoszczan. Był człowiekiem niezłomnej wiary i poświęcenia. Miał 60 lat.

Żołnierz, malarz, zakonnik, święty. Albert Chmielowski

Jarosław Aleksander | 16 Jun 19:20 Św. Albert Chmielowski to postać inspirująca. Jego droga do świętości wiodła przez walki powstańcze, salony Paryża aż po przytułki dla bezdomnych. Warto zatrzymać się nad przykładem jego życia i przekonać się jak wiele dróg może prowadzić nas do Chrystusa.