Abp Gądecki złożył życzenia noworoczne Wspólnocie Żydowskiej

Redaktor | 18 Sep 10:25 Niech Bóg Wszechmogący błogosławi Wspólnocie Żydowskiej w Polsce i Żydom Polskim na całym świecie. Niech Bóg obdarza Was pokojem, zdrowiem i swą łaską każdego dnia w nowym 5781 roku – napisał przewodniczący Episkopatu abp Stanisław Gądecki w liście do Naczelnego Rabina Polski Michaela Schudricha z okazji Nowego Roku.

Religia w szkołach. To już 30 lat

Jarosław Aleksander | 1 Sep 09:40 Biskup Marek Mendyk, były przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego, podsumował 30 lat obecności religii w szkołach. Zwraca uwagę, że ważne jest przede wszystkim kształtowanie świadomości i budzenia tożsamości katechety.

UWAGA: zmasowane kontrole policji w kościołach

Jarosław Aleksander | 30 Aug 08:01 Policja na polecenie Ministerstwa Zdrowia wspólnie z Sanepidem rozpoczęła masowe kontrole kościołów. Wojewódzkie Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne w całym kraju apelują by księżą podczas Mszy Świętej przypominali o obowiązku noszenia maseczek i dystansie między wiernymi.

Rachunek sumienia dla dorosłych - mała instrukcja

kd | 28 Aug 13:55 Sakrament spowiedzi św. jest jednym z najtrudniejszych w życiu każdej wierzącej osoby. Przyznanie się na głos do swoich grzechów jest krępujące i wstydliwe. Pamiętać należy, że spowiadamy się przed Bogiem, a ksiądz który zasiada w konfesjonale jest jedynie jego ziemskim pośrednikiem, którego obowiązuje tajemnica.

Kolejna profanacja w kościele. Kara 5 lat więzienia

kd | 28 Aug 09:57 W Polsce narasta agresja wobec kościoła. i przedmiotów kultu religijnego. Do kolejnej profanacji doszło w jednym z kościołów, gdzie 32-letni mężczyzna zniszczył figurę anioła. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.