Premier skomentował wyrok TK w sprawie aborcji eugenicznej

Redaktor | 27 Oct 2020 Premier Mateusz Morawiecki odniósł się w trakcie konferencji prasowej do wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej. Apelował również o spokój i opanowanie w nawiązaniu do wczorajszych protestów na ulicach miast.

III Forum Młodych "Ogień z nieba"

BR | 27 Oct 2020 III Forum Młodych "Ogień z nieba" to czas konferencji, świadectw, muzyki i modlitwy. W tym roku ze względu na pandemię nie odbędzie się ono stacjonarnie, lecz online.

Oświadczenie Przewodniczącego Episkopatu po niedzielnych profanacjach kościołów

Redaktor | 25 Oct 2020 O wyrażanie swoich poglądów w sposób akceptowalny społecznie, z poszanowaniem godności każdego człowieka, zaapelował Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w specjalnym Oświadczeniu wobec aktów przemocy, które uniemożliwiły w niektórych kościołach osobom wierzącym modlitwę i uczestnictwo w Eucharystii. Wydarzenia te były reakcją na ostatnią...

W całej Polsce trwają ataki na kościoły. Co z Bydgoszczą?

Redaktor | 25 Oct 2020 Niemal we wszystkich większych miastach dochodzi dziś do prób wtargnięcia do kościołów w ramach protestu przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego odnoszącej się do aborcji eugenicznej. Decyzję TK poparł publicznie arcybiskup Jędraszewski. To wzbudziło falę nienawiści do kościoła.

Muzyka z jasnogórskich archiwów w sieci

Redaktor | 21 Oct 2020 Już za kilka dni w internecie ukaże się muzyczny reportaż z Jasnej Góry w wykonaniu zespołu Warsaw Harmony w ramach programu „Kultura w sieci”. Utwory muzyczne, pochodzące z jasnogórskich archiwów, artyści wykonali na historycznych instrumentach dętych. Nagrania do projektu odbyły się w poniedziałek, 19 października na chórze w Kaplicy Matki Bożej (tzw. intradach), w Sali...