Wiara a polityka. Radny Szymon Róg [WIDEO]

Jarosław Aleksander | 20 Aug 23:09 Polityka to świat który kojarzy nam się z ostrą walką, często brutalną i brudną. Jak osoba wierząca radzi sobie w tym świecie odpowiada radny Rady Miasta Bydgoszczy Szymon Róg.

Święto proboszczów - 4 sierpnia

Jarosław Aleksander | 4 Aug 12:56 Jan Maria Vianney jest jednym z wyjątkowych świętych których droga do świętości była długa i kręta. Jego dokonania do dziś budzą podziw a wytrwałość i wiara mogą być wzorem dla współczesnych.

Telewizyjny Tygodnik Bydgoski w wielkim świecie

Jarosław Aleksander | 27 Jul 22:12 Zapraszamy Państwa do obejrzenia kolejnego odcienka TTB. Tym razem nasi redaktorzy w wakacyjnych nastrojach więcej o Mazowszu i Nowym Jorku i Manhattanie niż Bydgoszczy. Pytamy czy to dobry kierunek.

Przewrotnik Katolicki. Wyszyński nie dla każdego [OPINIE]

Jarosław Aleksander | 25 Jul 18:30 We wstępniaku „Przewodnika Katolickiego” z 19 lica b.r. jego naczelny ks. Tykfer podpierając się autorytetem Prymasa Wyszyńskiego przedstawia receptę na uzdrowienie mediów katolickich. Jego pomysł opiera się na rozpuszczeniu ich kręgosłupa i zastąpienie go bogactwem idei i poglądów. Nieumiejętnych nauczać - słuszna idea pod warunkiem, że nauczycielem jest umiejętny.

Telewizyjny Tygodnik Bydgoski nr 7 [WIDEO]

Redaktor | 21 Jul 07:35 Przypominamy o Telewizyjnym Tygodniku Bydgoskim który współtworzy redakcja Katolickiej Bydgoszczy wraz z Tygodnikiem Bydgoskim. Prezentujemy rozmowę z twórcami programy oraz najnowsze wydanie TTB.

Akt wandalizmu ze strony środowisk LGBT

Jarosław Aleksander | 16 Jul 13:13 Patriotyczny mural z napisałem Bóg Honor Ojczyzna został zniszczony. Jego przesłanie pokryły jaskrawe litery LGBT. Taki poziom dialogu i wartości proponują nam tęczowe środowiska.

Nie lękajcie się… wahadła

MP | 15 Jul 13:19 W sejmie w połowie kwietnia, w środku zarazy, rozważany był obywatelski projekt ustawy o zakazie aborcji eugenicznej. Dziś, gdy opadają emocje związane z kampanią wyborczą, warto do tego wrócić.

Misja Zambia [WYWIAD]

Jarosław Aleksander | 8 Jul 13:41 O misji lekarskiej do Zambii z dr Pauliną Borkowską, rozmawia Jarosław Trześniewski.

Kościół mówi na kogo głosować

Jarosław Aleksander | 26 Jun 09:36 Nadchodzące wybory prezydenckie to czas świadomej prób. Podjęcia odpowiedzialnej decyzji wpływającej na los Ojczyzny. Społeczna nauka kościoła jasno wskazuje nam czym przy wyborach powinien kierować się katolik.