Najważniejsza polityka [POWĘSKI NA NIEDZIELĘ]

MP | 4 Oct 11:52 Wracamy dziś do motywu winnicy. Kilka tygodni temu już rozważaliśmy ten obraz. Dziś w zreformowanej liturgii inna jest o niej przypowieść i nawiązują do tego porównania prawie wszystkie czytania: najpierw lekcja z proroka Izajasza, potem Psalm 79/80 i na koniec Ewangelia.

Wspólnota Sant’Egidio – modlitwa, ubodzy, pokój

Redaktor | 25 Sep 11:49 Modlitwa, troska o ubogich i zaangażowanie na rzecz pokoju – to najważniejsze wymiary zaangażowania Wspólnoty Sant’Egidio, którą papież Franciszek nazwał „Wspólnotą Trzech P” (od włoskich słów: “preghiera”, “poveri”, “pace” – modlitwa, ubodzy, pokój). W ostatnim czasie szczególną troską Sant’Egidio otacza uchodźców, m.in. poprzez ideę „korytarzy...

Winnica Pana

Redaktor | 20 Sep 11:06 Kiedy Benedykt XVI wybrany został papieżem, w pierwszych słowach powiedział: „Drodzy bracia i siostry, po wielkim papieżu Janie Pawle II kardynałowie wybrali mnie, prostego i skromnego robotnika w winnicy pańskiej”.

Wiara a polityka. Radny Szymon Róg [WIDEO]

Jarosław Aleksander | 20 Aug 23:09 Polityka to świat który kojarzy nam się z ostrą walką, często brutalną i brudną. Jak osoba wierząca radzi sobie w tym świecie odpowiada radny Rady Miasta Bydgoszczy Szymon Róg.

Święto proboszczów - 4 sierpnia

Jarosław Aleksander | 4 Aug 2020 Jan Maria Vianney jest jednym z wyjątkowych świętych których droga do świętości była długa i kręta. Jego dokonania do dziś budzą podziw a wytrwałość i wiara mogą być wzorem dla współczesnych.