Święto proboszczów - 4 sierpnia

Jarosław Aleksander | 4 Aug 12:56 Jan Maria Vianney jest jednym z wyjątkowych świętych których droga do świętości była długa i kręta. Jego dokonania do dziś budzą podziw a wytrwałość i wiara mogą być wzorem dla współczesnych.

Telewizyjny Tygodnik Bydgoski w wielkim świecie

Jarosław Aleksander | 27 Jul 22:12 Zapraszamy Państwa do obejrzenia kolejnego odcienka TTB. Tym razem nasi redaktorzy w wakacyjnych nastrojach więcej o Mazowszu i Nowym Jorku i Manhattanie niż Bydgoszczy. Pytamy czy to dobry kierunek.

Przewrotnik Katolicki. Wyszyński nie dla każdego [OPINIE]

Jarosław Aleksander | 25 Jul 18:30 We wstępniaku „Przewodnika Katolickiego” z 19 lica b.r. jego naczelny ks. Tykfer podpierając się autorytetem Prymasa Wyszyńskiego przedstawia receptę na uzdrowienie mediów katolickich. Jego pomysł opiera się na rozpuszczeniu ich kręgosłupa i zastąpienie go bogactwem idei i poglądów. Nieumiejętnych nauczać - słuszna idea pod warunkiem, że nauczycielem jest umiejętny.

Telewizyjny Tygodnik Bydgoski nr 7 [WIDEO]

Redaktor | 21 Jul 07:35 Przypominamy o Telewizyjnym Tygodniku Bydgoskim który współtworzy redakcja Katolickiej Bydgoszczy wraz z Tygodnikiem Bydgoskim. Prezentujemy rozmowę z twórcami programy oraz najnowsze wydanie TTB.

Akt wandalizmu ze strony środowisk LGBT

Jarosław Aleksander | 16 Jul 13:13 Patriotyczny mural z napisałem Bóg Honor Ojczyzna został zniszczony. Jego przesłanie pokryły jaskrawe litery LGBT. Taki poziom dialogu i wartości proponują nam tęczowe środowiska.

Nie lękajcie się… wahadła

MP | 15 Jul 13:19 W sejmie w połowie kwietnia, w środku zarazy, rozważany był obywatelski projekt ustawy o zakazie aborcji eugenicznej. Dziś, gdy opadają emocje związane z kampanią wyborczą, warto do tego wrócić.

Misja Zambia [WYWIAD]

Jarosław Aleksander | 8 Jul 13:41 O misji lekarskiej do Zambii z dr Pauliną Borkowską, rozmawia Jarosław Trześniewski.

Kościół mówi na kogo głosować

Jarosław Aleksander | 26 Jun 09:36 Nadchodzące wybory prezydenckie to czas świadomej prób. Podjęcia odpowiedzialnej decyzji wpływającej na los Ojczyzny. Społeczna nauka kościoła jasno wskazuje nam czym przy wyborach powinien kierować się katolik.

Mamy obraz! Narodziny Jana Chrzciciela (24.06)

Jarosław Aleksander | 24 Jun 20:51 Narodziny Jana Chrzciciela – uroczystość obchodzona w kościele 24 czerwca to jedno z dwóch wspomnień tego świętego w kalendarzu liturgicznym. Drugim jest jego męczeństwo 29 sierpnia. Zapraszamy do przyjrzenia się tej chwili z mistrzem Janem van Eyckiem.

Ks. Pawlukiewicz: Rozwiewam złudzenia [video]

Redaktor | 6 May 07:03 Świat zmienia się, pandemia trwa. Powiadomienia o stanie chorych są raz optymistyczne, raz pesymistyczne. Informacje bywają często sprzeczne. Żyjemy w czasie, w którym nie wiemy co myśleć, ani jak planować. Uwalniać się od chęci kontrolowania naszego życia jest jednak istotne.