Misja Zambia [WYWIAD]

Jarosław Aleksander | 8 Jul 2020 O misji lekarskiej do Zambii z dr Pauliną Borkowską, rozmawia Jarosław Trześniewski.

Kościół mówi na kogo głosować

Jarosław Aleksander | 26 Jun 2020 Nadchodzące wybory prezydenckie to czas świadomej prób. Podjęcia odpowiedzialnej decyzji wpływającej na los Ojczyzny. Społeczna nauka kościoła jasno wskazuje nam czym przy wyborach powinien kierować się katolik.

Mamy obraz! Narodziny Jana Chrzciciela (24.06)

Jarosław Aleksander | 24 Jun 2020 Narodziny Jana Chrzciciela – uroczystość obchodzona w kościele 24 czerwca to jedno z dwóch wspomnień tego świętego w kalendarzu liturgicznym. Drugim jest jego męczeństwo 29 sierpnia. Zapraszamy do przyjrzenia się tej chwili z mistrzem Janem van Eyckiem.

Ks. Pawlukiewicz: Rozwiewam złudzenia [video]

Redaktor | 6 May 2020 Świat zmienia się, pandemia trwa. Powiadomienia o stanie chorych są raz optymistyczne, raz pesymistyczne. Informacje bywają często sprzeczne. Żyjemy w czasie, w którym nie wiemy co myśleć, ani jak planować. Uwalniać się od chęci kontrolowania naszego życia jest jednak istotne.

Czego chcesz od nas Panie?...

Redaktor | 6 May 2020 Droga, prawda i życie - co to znaczy dla człowieka? Nikt nam nie odpowie na to pytanie, bo każdy z nas ma swoją niepowtarzalną misję do spełnienia w świecie.

Cud nie jest irracjonalny, ale nadracjonalny

Redaktor | 30 Apr 2020 Mistyczne są słowa Chrystusa: "Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życie świata." Te słowa rozrywają kajdany lęku ludzkiego, którymi zło tego świata chce spętać człowieka i zmuszać go do zgubnych kompromisów.

Męski Różaniec w kolejną pierwszą sobotę miesiąca

Redaktor | 30 Apr 2020 "Bo Maryja o to prosi" - mówi Mariusz Wójcik - Wojownik Maryi o tym, dlaczego odmawia modlitwę różańcową. Do wspólnego spotkania online w kolejną pierwszą sobotę miesiąca zaprasza wszystkich w poniższym filmie, w którym daje świadectwo mocy różańca w życiu.

Propozycja Jezusa Chrystusa

Redaktor | 29 Apr 2020 "Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię." Brzmi obietnicująco.

Małe kroki trudnej codzienności

Redaktor | 27 Apr 2020 Na przeciwległy brzeg przedostać się musi każdy. To nasze życie. Jak owa przeprawa wygląda? Tego nikt nie jest w stanie sobie zaplanować.