Wiara a polityka. Radny Szymon Róg [WIDEO]

Jarosław Aleksander | 20 Aug 2020 Polityka to świat który kojarzy nam się z ostrą walką, często brutalną i brudną. Jak osoba wierząca radzi sobie w tym świecie odpowiada radny Rady Miasta Bydgoszczy Szymon Róg.

Święto proboszczów - 4 sierpnia

Jarosław Aleksander | 4 Aug 2020 Jan Maria Vianney jest jednym z wyjątkowych świętych których droga do świętości była długa i kręta. Jego dokonania do dziś budzą podziw a wytrwałość i wiara mogą być wzorem dla współczesnych.

Telewizyjny Tygodnik Bydgoski w wielkim świecie

Jarosław Aleksander | 27 Jul 2020 Zapraszamy Państwa do obejrzenia kolejnego odcienka TTB. Tym razem nasi redaktorzy w wakacyjnych nastrojach więcej o Mazowszu i Nowym Jorku i Manhattanie niż Bydgoszczy. Pytamy czy to dobry kierunek.

Przewrotnik Katolicki. Wyszyński nie dla każdego [OPINIE]

Jarosław Aleksander | 25 Jul 2020 We wstępniaku „Przewodnika Katolickiego” z 19 lica b.r. jego naczelny ks. Tykfer podpierając się autorytetem Prymasa Wyszyńskiego przedstawia receptę na uzdrowienie mediów katolickich. Jego pomysł opiera się na rozpuszczeniu ich kręgosłupa i zastąpienie go bogactwem idei i poglądów. Nieumiejętnych nauczać - słuszna idea pod warunkiem, że nauczycielem jest umiejętny.

Telewizyjny Tygodnik Bydgoski nr 7 [WIDEO]

Redaktor | 21 Jul 2020 Przypominamy o Telewizyjnym Tygodniku Bydgoskim który współtworzy redakcja Katolickiej Bydgoszczy wraz z Tygodnikiem Bydgoskim. Prezentujemy rozmowę z twórcami programy oraz najnowsze wydanie TTB.

Akt wandalizmu ze strony środowisk LGBT

Jarosław Aleksander | 16 Jul 2020 Patriotyczny mural z napisałem Bóg Honor Ojczyzna został zniszczony. Jego przesłanie pokryły jaskrawe litery LGBT. Taki poziom dialogu i wartości proponują nam tęczowe środowiska.

Nie lękajcie się… wahadła

MP | 15 Jul 2020 W sejmie w połowie kwietnia, w środku zarazy, rozważany był obywatelski projekt ustawy o zakazie aborcji eugenicznej. Dziś, gdy opadają emocje związane z kampanią wyborczą, warto do tego wrócić.

Misja Zambia [WYWIAD]

Jarosław Aleksander | 8 Jul 2020 O misji lekarskiej do Zambii z dr Pauliną Borkowską, rozmawia Jarosław Trześniewski.

Kościół mówi na kogo głosować

Jarosław Aleksander | 26 Jun 2020 Nadchodzące wybory prezydenckie to czas świadomej prób. Podjęcia odpowiedzialnej decyzji wpływającej na los Ojczyzny. Społeczna nauka kościoła jasno wskazuje nam czym przy wyborach powinien kierować się katolik.

Mamy obraz! Narodziny Jana Chrzciciela (24.06)

Jarosław Aleksander | 24 Jun 2020 Narodziny Jana Chrzciciela – uroczystość obchodzona w kościele 24 czerwca to jedno z dwóch wspomnień tego świętego w kalendarzu liturgicznym. Drugim jest jego męczeństwo 29 sierpnia. Zapraszamy do przyjrzenia się tej chwili z mistrzem Janem van Eyckiem.