Ojcze Nasz za Białoruś

Jarosław Aleksander | 18 Aug 2020 Dziś o godzinie 18.00 chrześcijanie różnych wyznań odmówią modlitwę "Ojcze Nasz" w intencji Białorusi. Akcja ma zasięg globalny i została zainicjowana przez ks. abp Kondusiewicza.

Papież przekazuje kolejne respiratory

BR | 18 Aug 2020 18 respiratorów i 6 przenośnych ultrasonografów trafi do szpitali w Brazylii. Franciszek solidaryzuje się w ten sposób z zakażonymi koronawirusem.

Co zawdzięczamy św. Jackowi?

BR | 17 Aug 2020 Jacek Odrowąż na początku XIII wieku wstąpił do zakonu św. Dominika. Przyczyną takiej decyzji miało być ujrzenie św. Dominika w czasie Mszy świętej, uniesionego w ekstazie w górę w klasztorze w Rzymie.

Pomysł na pandemię. Dobrze wykorzystany czas

Jarosław Aleksander | 15 Aug 2020 Podczas pandemii na całym świecie zamykano zakłady pracy, szkoły, lotniska. Pracownicy pracowali zdalnie lub mieli wolne. Jeden z pracowników lotniska w Indiach wybrał jednak inny sposób na spędzanie czasu. Przepisał całe Pismo Święte!

Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny

Zosia Płachta | 14 Aug 2020 Dogmat o Wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny został ogłoszony 1 listopada 1950 r. przez papieża Piusa XII, jednak święta ku czci wniebowzięcia lub zaśnięcia Marii Panny obchodzono już wcześniej w różnych częściach świata.

Spotkanie w Taize odwołane

Jarosław Aleksander | 14 Aug 2020 Kolejne spotkanie młodych w Taize miało odbyć się pod koniec roku w Turynie. Sytuacja pandemiczna zmusiła organizatorów do odwołania wydarzenia.

Papież o „Cudzie nad Wisłą”

Jarosław Aleksander | 14 Aug 2020 Podczas środowej Audiencji Generalnej Ojciec Święty Franciszek nawiązał do zbliżającego się święta 15 sierpnia.

Patron naszych trudnych czasów. Wspomnienie św. Maksymiliana

Zosia Płachta | 13 Aug 2020 14 sierpnia 1941 roku w bunkrze głodowym, w wyniku zastrzyku fenolem zmarł Maksymilian Maria Kolbe. Właśnie w tym dniu co roku w Kościele Katolickim wspominamy świętego Maksymiliana. Jego postać kojarzona jest przede wszystkim z heroiczną decyzją, której dokonał w obozie koncentracyjnym poświęcając życie za współwięźnia. Warto jednak pamiętać, że w całym swoim życiu Kolbe...

Aktywiści LGBT wychodzą z ukrycia

MP | 11 Aug 2020 Z powodu ukrycia przez sztab Trzaskowskiego tematów LGBT podczas kampanii prezydenckiej, doszło do paradoksu. Doszło do tego, że sztab Andrzeja Dudy „wywoływał wilka z lasu”, słusznie zresztą domniemując, że to jedynie taktyczny chwyt, mający zwieść wyborców tak zwanego „centrum”.

Polacy dla Kościoła na wschodzie

Jarosław Aleksander | 11 Aug 2020 Pandemia zakłóciła procesy gospodarcze. W trudnej sytuacji znalazło się wielu pracowników i przedsiębiorców. Także wspólnoty religijne odczuły skutki pandemii.

200 tys. marynarzy w tragicznej sytuacji

Jarosław Aleksander | 10 Aug 2020 Z powodu pandemii i zamykania granic w tym morskich na całym świecie ponad 200 tys. marynarzy nie może wrócić do swych domów. Wielu innych straciło środki do życia z powodu braku zleceń. Watykan upomina się o nich oraz oferuje pomoc.