Święty Józef jest patronem każdego z nas

mk | 20 Dec 2021 – Każda rodzina ma wsparcie od Świętej Rodziny, rok św. Józefa nam o tym przypomniał. Korzystajcie z tego wstawiennictwa – apelował ks. bp Krzysztof Włodarczyk. Eucharystia w niedzielę (12 grudnia) oficjalnie zakończyła w diecezji obchody Roku św. Józefa.

Stanęli po stronie prawdy. Modlitwa za bohaterów stanu wojennego

mk | 13 Dec 2021 – W obronie prawdy, wierności ideom solidarności, z miłości do ojczyzny i konkretnych ludzi narażali się na utratę zdrowia fizycznego i psychiczne załamanie – mówił o osobach represjonowanych ks. bp Krzysztof Włodarczyk. W przededniu 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego (12 grudnia 2021 r.) w kościele oo. jezuitów celebrował Eucharystię w intencji Ojczyzny.

40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Akcja „Zapal Światło Wolności”

Redaktor | 13 Dec 2021 13 grudnia 2021 roku mija 40 lat od wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. W kościołach odbędą się modlitwy za ofiary oraz wszystkich poszkodowanych w tym czasie. Na znak pamięci zapalmy symboliczne światełko w oknie o godz. 19.30 w ramach akcji IPN „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności”.

Ewangelia na dziś (12.12)

Redaktor | 12 Dec 2021 Dzisiejsze czytanie, psalm i Ewangelia oraz komentarze Bractwa Słowa Bożego na 12 grudnia. Duch Pański nade mną, posłał mnie głosić dobrą nowinę ubogim.

Obchody 30-lecia Radia Maryja odbyły się także w Bydgoszczy [WIDEO]

Redaktor | 10 Dec 2021 Świętowanie rocznicy konsekracji kościoła pw. Matki Bożej Fatimskiej w Bydgoszczy i podniesienia go do rangi sanktuarium zostały połączone z obchodami jubileuszu Radia Maryja. Eucharystii w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP (8 grudnia) przewodniczył ks. bp Krzysztof Włodarczyk.