Barcelona: beatyfikacja nastoletniego obrońcy Najświętszego Sakramentu

Redaktor | 10 Nov 2020 Tak jak św. Tarsycjusz wolał zginąć, niż oddać swym prześladowcom strzeżony przez siebie Najświętszy Sakrament. W barcelońskiej bazylice Sagrada Familia odbyła się beatyfikacja 19-letniego Joana Roiga y Diggle, który poniósł męczeńską śmierć w czasie wojny domowej w Hiszpanii we wrześniu 1936 roku. Nazywany jest on obrońcą Chrystusa. Liturgii beatyfikacyjnej w imieniu...

Komunia na rękę, komunia duchowa...

Redaktor | 9 Nov 2020 Odpowiadamy na pytania, jakie mogą się zrodzić po decyzji biskupów dotyczących uczestnictwa w niedzielnej liturgii podczas zagrożenia epidemią.

Krytyczne zmiany w kościele. Kolejna diecezja ogłasza bankructwo!

Redaktor | 9 Nov 2020 Jak podaje Katolicka Agencja Informacyjna diecezja Camden w stanie New Jersey złożyła 2 października wniosek o upadłość. Tego samego dnia jeszcze inna diecezja katolicka na terenie USA ogłosiła bankructwo. Ma to związek m.in. z nowymi przepisami stanowymi uchylającymi ograniczenia czasowe w sprawach dotyczących wykorzystywania seksualnego dzieci.

Zmartwychwstanie ciała

Redaktor | 9 Nov 2020 Ktoś słusznie stwierdził, że chrześcijaństwo przez swoje cmentarze może sprawiać wrażenie religii, która uważa materię i ciało za coś niegodnego człowieka. Gdyby jakiś przybysz z daleka, zupełnie nieobeznany z nauczaniem Kościoła, chciał dojść do jakichś wniosków na podstawie nagrobkowych napisów, to zapewne w żadnej mierze nie mógłby odkryć, że chrześcijanie...

Kard. Dziwisz: nie wystarczy głosić Ewangelię, trzeba nią żyć

Redaktor | 9 Nov 2020 Chodzi o to, byśmy pogłębiali naszą wiarę i jednocześnie dawali jej świadectwo naszym osobistym, przejrzystym życiem, braterstwem i solidarnością naszych wspólnot i środowisk oraz dziełami miłosierdzia – mówił kard. Stanisław Dziwisz podczas trwających obchodów XV Dni Jana Paw

O tych, którzy odeszli bez pojednania

Redaktor | 9 Nov 2020 Na Wszystkich Świętych na cmentarzu się nie płacze. To czas modlitwy i wspomnień. Bywają jednak i takie, które wymuszają żal i łzy. I przypominają, że śmierć wcale niczego nie kończy i że zmarłemu też trzeba przebaczyć.

Kościelna pomoc dla matek jest ogromna

Redaktor | 9 Nov 2020 Nie ma sytuacji i okoliczności, w której potrzebująca kobieta czy rodzina nie znalazłaby pomocy. Pomoc materialną, medyczną, psychologiczną, rozwojową, prawną i duszpasterską oferują setki kościelnych fundacji i instytucji. Bez względu na wyznanie.

Oświadczenie Biskupa Bielsko-Żywieckiego

Redaktor | 9 Nov 2020 Oświadczenie Biskupa Bielsko-Żywieckiego oraz komunikat Dyrektora Informacyjno-Medialnego odnośnie do artykułu opublikowanego w Kronice Beskidzkiej oraz pytań zadawanych przez dziennikarzy w tej sprawie.