Dziecko w domu zamiast w szkole? Kara 10 tysięcy złotych

kd | 29 Aug 2020 1 września dzieci po pół rocznej przerwie wracają w mury szkolne. Wielu rodziców ma jednak obawy czy jest to bezpieczne. Jednakże rodzic, który w obawie przed koronawirusem zostawi swoją pociechę w domu, zapłaci karę nawet do 10 tysięcy złotych.

Matka Boża Częstochowska w świecie

Jarosław Aleksander | 27 Aug 2020 Kult Jasnogórskiej Pani dzięki św. Janowi Pawłowi II stał się znany na świecie. Poza ośrodkami polonijnymi w wielu krajach są ośrodki poświęcone Matce Bożej Częstochowskiej.

Imieniny Częstochowskiej Matki

Jarosław Aleksander | 27 Aug 2020 W dniu święta Matki Bożej Częstochowskiej odbyły się uroczystości odpustowe na Jasnej Górze. Specjalne słowa do przybyłych wiernych skierował Prymas Polski Abp Wojciech Polak.

Nieetyczne szczepionki na wirusa

Jarosław Aleksander | 26 Aug 2020 Biskupi kościołów chrześcijańskich w Australii zaprotestowali przeciwko zakupowi przez rząd tego kraju szczepionek na koronawirusa wyprodukowanych przy użyciu ludzkich komórek pozyskanych w wyniku aborcji.

Osiek nad Notecią: tradycja trwa mimo pandemii

Jarosław Aleksander | 23 Aug 2020 Polski Kościół Katolicki szczególnie jest związany z kulturą wsi i rolników. Jednym ze świąt które mają korzenie w duchowości ludowej i zwyczajach wsi jest święto tak zwanej Matki Bożej Zielnej ( Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny).

Pius X – papież wielu reform

BR | 21 Aug 2020 Giuseppe Melchiorre Sarto urodził się w wiejskiej rodzinie w 1835 roku. Za zgodą papieża otrzymał przedwczesne święcenia kapłańskie w wieku 23 lat.

Św. Bernard - wyrocznia Europy

BR | 19 Aug 2020 Święty Bernard z Clairvaux urodził się w rodzinie rycerskiej pod koniec XI wieku. W dzieciństwie podczas świąt Bożego Narodzenia miał zobaczyć Dziecię Boże, które zachęcało chłopca, aby poświęcił się służbie Bożej.

Trwa specjalna nowenna na Jasnej Górze

Jarosław Aleksander | 19 Aug 2020 Tradycyjnie przed świętem Matki Bożej Częstochowskiej trwa specjalna nowenna. Na Jasnej Górze modlą się przybyli pielgrzymi oraz tamtejsza wspólnota. Kaznodzieją tegorocznej nowenny jest ks. Artur Ważny z Tarnowa.