Abp Aós Braco: „W jaki Kościół straciłeś wiarę?”

Redaktor | 23 Nov 2020 „Jeśli ktoś uważa, że stracił wiarę w «Kościół», należy zapytać go, w jaki Kościół wierzył i jak wierzył. Mówienie o wspólnocie eklezjalnej wyłącznie w optyce samej hierarchii wydaje się bardzo okrojonym myśleniem” – podkreślił abp Celestino Aós Braco, kardynał nominat.

Czyste serce

Redaktor | 23 Nov 2020 Do naśladowania bł. Karoliny Kózkówny, doceniania wartości czystości, szacunku dla ludzkiego ciała i godności kobiety zachęcił Papież Polaków podczas dzisiejszej audiencji ogólnej, transmitowanej przez media watykańskie z biblioteki Pałacu Apostolskiego.

Klasztory podczas pandemii kopalniami modlitwy i pomocy

Redaktor | 23 Nov 2020 Dziewięć sióstr benedyktynek z klasztoru Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny z Poffabro, w prowincji Pordenone pomimo obostrzeń sanitarnych, co utrudnia przybywanie pielgrzymów i wiernych, tak jak wiele innych wspólnot kontemplacyjnych na świecie stworzyło wirtualną sieć modlitwy i solidarności.

Abp Kondrusiewicz: Kryzys może się skończyć wojną domową

Redaktor | 23 Nov 2020 Na Białorusi trwa kryzys społeczno-polityczny, który może zakończyć się wojną domową – ostrzegł dziś metropolita mińsko-mohylewski ks. abp Tadeusz Kondrusiewicz, odprawiając Mszę św. w ostrobramskim kościele św. Teresy w Wilnie.

Niemcy: raport o zaniedbaniach kardynałów z Kolonii

Redaktor | 23 Nov 2020 Specjalny raport prawny oskarża byłych i nieżyjących już kardynałów kolońskich Josepha Höffnera i Joachima Meisnera o niewłaściwe zachowanie wobec kapłana karanego za przemoc seksualną wobec nieletnich. Fragmenty raportu jako pierwszy zacytował tygodnik „Die Zeit”.

Zmarł ks. Perini, twórca parafialnych komórek ewangelizacyjnych

Redaktor | 23 Nov 2020 W Mediolanie w wieku 91 lat zmarł ks. Piergiorio Perini, który chciał zrewolucjonizować życie współczesnych parafii, czyniąc je ośrodkami ewangelizacji. Ks. Perini wypracował system parafialnych komórek ewangelizacyjnych, które działają dziś w 40 krajach świata. Polega on na tworzeniu w każdej parafii małych kilkuosobowych grup, które spotykają się raz w tygodniu na wspólnej...

Zmarła najstarsza albertynka

Redaktor | 22 Nov 2020 Wczoraj wieczorem w domu zakonnym w Wadowicach odeszła do Pana najstarsza albertynka i jedna z najstarszych sióstr zakonnych w Polsce – s. Adamina Maria Koczur.

Portugalscy duchowni przeciw ograniczaniu kultu

Redaktor | 22 Nov 2020 Portugalskie duchowieństwo coraz bardziej sprzeciwia się planom socjalistycznego rządu Antonia Costy zaostrzenia restrykcji epidemicznych, służących ograniczeniu kultu. Biskupi negują też informacje niektórych mediów, iż mieli rzekomo wyrazić zgodę na zakazanie tegorocznych Pasterek, sugerując się obawami o bezpieczeństwo epidemiczne.

Papież: wykluczeni powinni stać się twórcami swojego losu

Redaktor | 22 Nov 2020 "Nie bójcie się odważnie przebywać pośród konfliktów i rozdroży historii, aby namaszczać je wonią Błogosławieństw” – te słowa skierował Papież w przesłaniu skierowanym na zakończenie trzydniowego spotkania pod hasłem "Ekonomia Franciszka", które w formie online odbywało się w Asyżu.