Dziś VI Niedziela Męki Pańskiej zwana inaczej Niedzielą Palmową

Redaktor | 28 Mar 2021 Dziś w Kościele Powszechnym obchodzimy VI Niedzielę Wielkiego Postu, Niedziela Męki Pańskiej zwana również Niedzielą Palmowa, która rozpoczyna najważniejszy i najbardziej uroczysty okres w roku liturgicznym - Triduum Paschalne zwanego Wielkim Tygodniem.

Episkopat apeluje o poważne traktowanie zaleceń sanitarnych w kościołach

mk | 26 Mar 2021 W związku z rosnącą liczbą zachorowań, mając na uwadze zdrowie i życie Polaków – zwracam się z gorącym apelem do kapłanów i wiernych świeckich o skrupulatne przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego podczas celebracji liturgicznych - napisał abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP.

Misterium Męki Pańskiej jako podcast w formie słuchowiska

Redaktor | 26 Mar 2021 Zeszłoroczna pandemia spowodowała odwołanie Misterium Męki Pańskiej w bydgoskiej Dolinie Śmierci. Podobnie jak rok temu i teraz nie można się spotkać się z widzami w Dolinie Śmierci, by w tradycyjnej formie wspólnie przeżyć ten szczególny czas. Dlatego organizatorzy tego ogromnego przedsięwzięcia, wychodzą z propozycją zrealizowania XX Misterium Męki Pańskie pt „Jestem...

Pomagają zarówno przed, jak i po porodzie

mk | 25 Mar 2021 25 marca, w uroczystość Zwiastowania NMP, Kościół obchodzi również dzień świętości życia. Poniżej krótko przedstawiamy fundacje, stowarzyszenia, świadczące kompleksową pomoc kobietom w nieplanowanej lub trudnej ciąży.

Diecezjalne rekolekcje wielkopostne dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych była „Eucharystia – autostrada do nieba z bł. Carlo Acutisem” - online.

Redaktor | 25 Mar 2021 Zeszłoroczne rekolekcje wielkopostne dla szkół zostały odwołane z uwagi na pandemię. Kuria dość wcześnie wyciągnęła wnioski z tego przykrego doświadczenia, intensywnie myślano co zrobić, aby nie powtórzyła się zeszłoroczna sytuacja. W projekcie brało udział wielu księży, katechetów, kleryków seminarium oraz młodzież i dzieci – pieczę nad projektem sprawował...

Święty Tarazjusz, patriarcha - patron dnia (25.03)

Redaktor | 25 Mar 2021 Święty Tarazjusz urodził się w Konstantynopolu, w rodzinie patrycjuszowskiej. Diakon Ignacy, który spisywał żywot świętego nie podał daty jego urodzenia. Przypuszcza się, że było to około roku 730.