Święta Katarzyna Szwedzka, zakonnica - patron dnia (24.03)

Redaktor | 24 Mar 2021 Święta Katarzyna Szwecka w bardzo młodym wieku, jako dziecko trafiła do internatu cysterek w Riseberg, gdzie otrzymała religijne wychowanie i pełne wykształcenie. Katarzyna powrocie z klasztoru została wydana za mąż za szlachetnego rycerza, Edgara z Kyren.

Święty Turybiusz z Mongrovejo, biskup - patron dnia (23.03)

Redaktor | 23 Mar 2021 Święty Turybiusz z Mongrovejo, biskup - Święty Kościoła Katolickiego, arcybiskup Limy, prymas Peru. Święty w dzieciństwie i młodości, wyróżniał się pobożnością, i zdolnościami w nauce, i choć wszelkie cnoty skłaniały go do Boga to jednak nigdy nie myślał o zostaniu księdzem.

Dziecięce Graffiti świętowało Dzień Osób z Zespołem Downa [ZDJĘCIA]

Redaktor | 22 Mar 2021 – Jest to wielkie święto, największe w naszym kalendarzu rocznym, które obchodzimy z radością, z wdzięcznością za życie naszych dzieci. W tym roku jest ono obchodzone w ograniczonej formie ze względu na pandemię – powiedział Piotr Częstochowski, twórca Dziecięcego Graffiti.

Św. Zachariasz, papież - patron dnia (22.03)

Redaktor | 22 Mar 2021 Święty Zachariasz był Grekiem urodzonym we Włoszech. Nie istnieję źródła historyczne o jego młodości i wczesnym kapłaństwie. Niemniej możliwym jest, iż późniejszy święty współpracował z papieżem św. Grzegorzem III, gdzie mógł być tym diakonem, którego podpis figuruje na dokumencie z synodu rzymskiego z 732 roku . Święty Zachariasz wybrany został papieżem dnia 3...

Święty Mikołaj z Flüe, pustelnik, - patron dnia (21.03)

Redaktor | 21 Mar 2021 Mikołaj od młodzieńczych lat postanowił poświęcić się wyłącznie służbie Bogu, czego następstwem było wstąpienie do zakonu benedyktynów w Engelbergu. Mikołaj zasłynął jako mediator i "Ojciec Narodu' doprowadzając do rozejmu i zjednoczenia Szwajcarii. św. Mikołaj był charyzmatykiem, i mistykiem, przez 19 lat żywił się wyłącznie Eucharystią Zmarł 21 marca 1487 roku....

Droga krzyżowa młodych już dziś. Trasę pokonuje się indywidualnie

Marta Kocoń | 20 Mar 2021 Rozważania i trasy drogi krzyżowej przygotowane przez młode osoby z diecezji bydgoskiej zostały udostępnione na stronie wydarzenia. Uczestnicy indywidualnie wyruszą z sześciu kościołów do Bazyliki św. Wincentego à Paulo (al. Ossolińskich 2), gdzie w sobotę (20 marca) wieczorem odbędzie się czuwanie.

Św. Aleksandra z Galicji, dziewica i męczennica - patron dnia (20.03)

Redaktor | 20 Mar 2021 Święta Aleksandra pochodziła z Ancyry w Galacji (obecnie Ankara). Wg podań Aleksandra odmówiła udziału w procesji z posążkami Artemidy i Ateny, za co wraz z sześcioma innymi kobietami została zamordowana. Ciała męczennic wydobył z bagien Teodat (Teodot) aby je po chrześcijańsku pochować w grobie. Teodat, wg podań pomagał chrześcijanom, podnosił na duchu, odwiedzał ich w...

19 marca święto św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

Redaktor | 19 Mar 2021 Dnia 19 marca przypada święto św. Józefa oblubieńca Maryi. Św. Józef, który był głowy Świętej Rodziny. Pochodził on z królewskiego rodu Dawida, był cieślą, i utrzymywał siebie i swoją rodzinę dzięki ciężkiej fizycznej w drewnie, metalu oraz kamieniu. Chrystusa. Obecnie jest patronem Kościoła Powszechnego.