Msza święta w Narodowe Święto Niepodległości. Biskup Włodarczyk m.in. o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej

mk | 11 Nov 2021 – Dobry Samarytanin działa w każdych warunkach, zauważa potrzebującego. Jeszcze bardziej zwiększymy tę pomoc, ale też nieśmy w sercu naszych rodaków, którzy pilnują granicy, mają takie zadanie, taki obowiązek – prosil ks. bp Krzysztof Włodarczyk. Podczas Eucharystii w katedrze bydgoskiej nawiązał m.in. do bieżącej sytuacji na wschodniej granicy.

Jubileuszowa sesja z okazji 40-lecia Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy

mk | 9 Nov 2021 Wręczenie medali i odznaczeń było częścią uroczystej sesji jubileuszowej z okazji 40-lecia Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy. – TKCh zaczął się w ciężkich dla Polski czasach. To wtedy, podczas stanu wojennego, represji i internowań, zdecydowano się wesprzeć wiarę chrześcijańską, dać bardzo mocny sygnał, że to jest sens naszego życia – mówił wojewoda...

Wręczono statuetki „Za twórczy wkład w kulturę chrześcijańską”

mk | 7 Nov 2021 Teresa Bermańska, Grzegorz Grzmot-Bilski, śp. Anna Stranz, Polskie Radio Pomorza i Kujaw oraz Telewizja Polska Oddział w Bydgoszczy zostali laureatami nagród „Za twórczy wkład w kulturę chrześcijańską”. Wręczenie medali było częścią z inauguracji 40. Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy.

Mężczyźni z całej Polski modlili się w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

Marta Kocoń | 6 Nov 2021 Około trzech tysięcy osób wzięło udział w Męskim Różańcu Ulicami Bydgoszczy, który odbył się w sobotę (6 listopada). Z mężczyznami z całego kraju modlili się bp Krzysztof Włodarczyk i duszpasterz wspólnoty Wojowników Maryi ks. Dominik Chmielewski.

Biskup Włodarczyk poświęcił ogrzewalnię w Bazylice

mk | 5 Nov 2021 Modlitwa i spotkanie z osobami bezdomnymi, zakonnikami i wolontariuszami były częścią wizyty ks. bp. Krzysztofa Włodarczyka w Bazylice pw. św. Wincentego à Paulo. Biskup poświęcił otwartą w październiku ogrzewalnię „U Miecia”.