Rycerze Kolumba mają orędownika w niebie

Redaktor | 31 Oct 2020 31 października 2020 roku w katedrze pw. św. Józefa w Hartford w USA odbyła się długo oczekiwana beatyfikacja ks. Michalea McGivneya, założyciela największej międzynarodowej męskiej wspólnoty katolików.

Różaniec do Granic Nieba: „Zło dobrem zwyciężaj”

Jarosław Aleksander | 31 Oct 2020 Od jutra do 8 listopada w ramach Różańca do Granic Nieba modlitwę połączoną z przyjęciem dziecka nienarodzonego do rodziny oraz pokutę podejmuje również parafia św. Wojciecha BM w Częstochowie. W dniach 2-8 listopada w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu wspólna modlitwa o godz. 10.

Ks. Stasik: SYMBOL ZBAWIENIA

Redaktor | 31 Oct 2020 Przypowieść ewangeliczna o uczcie weselnej jest łatwa do zrozumienia. Królem, który zorganizował ucztę weselną dla swojego syna, jest Bóg. Zaproszonymi na ucztę są ludzie z czasów Starego Testamentu. Sługami królewskimi, powiadamiającymi zaproszonych o uczcie weselnej, są prorocy Starego Testamentu i Apostołowie, organizujący Kościół, nowy Lud Boży. Syn królewski jest...

Najważniejsza jest miłość – świadectwo Mai

Redaktor | 30 Oct 2020 Zamieszczone w ŚwiadectwaTagi boże; obdarz nas dzieciątkiem, co jest tak naprawdę ważne, dziękuję bogu za cud, jak poradzić sobie ze stratą dziecka, jest przy mnie bóg, miłość jest najważniejsza, rodzice dziecka utraconego, strata dziecka, świadectwo narodzin dziecka, świadectwo poczęcia

Święci i stosunek do siebie

Redaktor | 30 Oct 2020 Kiedy czytamy pisma świętych to czasem zauważamy zwroty typu: “sam/a nic nie jestem w stanie zrobić” “jestem słaby/a” i w ogóle ten stosunek wydaje się być zły. Nie do końca tak jest. Należy zauważyć, że oni nigdy nie podważali swojej wartości.

Czym jest cierpienie

Redaktor | 30 Oct 2020 Niewątpliwie każdy z nas doznał jakiegoś smutku. Mogło to być coś małego, na przykład usłyszane złe słowa od kolegi. Mogło to być coś co przebiło serce jak na przykład zdrada. Nie ważne czy to było małe cierpienie czy też duże. W każdym z nas pojawiały się wtedy myśli typu: Dlaczego znowu ja? Czemu Boże to znowu zrobiłeś? Czy jestem skazany tylko na taki los?

Bóg i cierpienie

Redaktor | 30 Oct 2020 Nnie ma człowieka, który cierpiąc nie zastanawiał się nad tym czy to cierpienie jest od Boga. W tej części chciałbym przyjrzeć się przyczynie problemu. W tym celu chciałbym przytoczyć kilka przykładów, które kiedyś usłyszałem, a mi się spodobały.

Sens cierpienia

Redaktor | 30 Oct 2020 Leibniz kiedyś powiedział, że Bóg stworzył najdoskonalszą wersje świata ze wszystkich możliwych. Nie jest ważne czy się z tym zgadzamy. Ważne jest to, że zagadnienie cierpienia jest najważniejszym zagadnieniem. Każdy kto wątpi w Boga ma do niego zarzut o niedoskonałości świata.

7 myśli Ojca Pio o Eucharystii

Redaktor | 30 Oct 2020 Ojciec Pio doskonale zdawał sobie sprawę z tego, jak ważna jest Eucharystia i co tak naprawdę dzieje się na ołtarzu. Dlatego zawsze był głęboko poruszony. Wielokrotnie mówił, że nie czuje się godny odprawiać Najświętszej Ofiary, płakał z tego powodu, drżał na ciele.

Maryja w życiu Ojca Pio

Redaktor | 30 Oct 2020 „Kochajcie Maryję, naszą Matkę i czyńcie wszystko, by Ją kochano. Zawsze odmawiajcie różaniec, róbcie to tak często, jak tylko jest to możliwe”

W rękach Opatrzności

Redaktor | 30 Oct 2020 “Serce człowieka obmyśla drogę, lecz Pan kieruję jego krokami” (Przysłów 16,9). To wielka pociecha – Bóg daje nam wolność, lecz nie przestaje nas prowadzić.

Lęk przed klęczeniem

Redaktor | 30 Oct 2020 Współczesna kultura ma ogólny kłopot z pokorą jako taką. Za cnotę uchodzi raczej bycie niepokornym i chęć zaimponowania innym.