Abp Aós Braco: „W jaki Kościół straciłeś wiarę?”

Redaktor | 23 Nov 2020 „Jeśli ktoś uważa, że stracił wiarę w «Kościół», należy zapytać go, w jaki Kościół wierzył i jak wierzył. Mówienie o wspólnocie eklezjalnej wyłącznie w optyce samej hierarchii wydaje się bardzo okrojonym myśleniem” – podkreślił abp Celestino Aós Braco, kardynał nominat.

Czyste serce

Redaktor | 23 Nov 2020 Do naśladowania bł. Karoliny Kózkówny, doceniania wartości czystości, szacunku dla ludzkiego ciała i godności kobiety zachęcił Papież Polaków podczas dzisiejszej audiencji ogólnej, transmitowanej przez media watykańskie z biblioteki Pałacu Apostolskiego.

Klasztory podczas pandemii kopalniami modlitwy i pomocy

Redaktor | 23 Nov 2020 Dziewięć sióstr benedyktynek z klasztoru Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny z Poffabro, w prowincji Pordenone pomimo obostrzeń sanitarnych, co utrudnia przybywanie pielgrzymów i wiernych, tak jak wiele innych wspólnot kontemplacyjnych na świecie stworzyło wirtualną sieć modlitwy i solidarności.

Abp Kondrusiewicz: Kryzys może się skończyć wojną domową

Redaktor | 23 Nov 2020 Na Białorusi trwa kryzys społeczno-polityczny, który może zakończyć się wojną domową – ostrzegł dziś metropolita mińsko-mohylewski ks. abp Tadeusz Kondrusiewicz, odprawiając Mszę św. w ostrobramskim kościele św. Teresy w Wilnie.

Niemcy: raport o zaniedbaniach kardynałów z Kolonii

Redaktor | 23 Nov 2020 Specjalny raport prawny oskarża byłych i nieżyjących już kardynałów kolońskich Josepha Höffnera i Joachima Meisnera o niewłaściwe zachowanie wobec kapłana karanego za przemoc seksualną wobec nieletnich. Fragmenty raportu jako pierwszy zacytował tygodnik „Die Zeit”.

Zmarł ks. Perini, twórca parafialnych komórek ewangelizacyjnych

Redaktor | 23 Nov 2020 W Mediolanie w wieku 91 lat zmarł ks. Piergiorio Perini, który chciał zrewolucjonizować życie współczesnych parafii, czyniąc je ośrodkami ewangelizacji. Ks. Perini wypracował system parafialnych komórek ewangelizacyjnych, które działają dziś w 40 krajach świata. Polega on na tworzeniu w każdej parafii małych kilkuosobowych grup, które spotykają się raz w tygodniu na wspólnej...