Lwowska parafia św. Jana Pawła II potrzebuje pomocy. Jest oazą uchodźców w drodze do Polski

kd | 28 Feb 2022 Lwów teraz jest miastem mniej niebezpiecznym niż inne. Są alarmy lotnicze, dzięki Bogu nie było bombardowań. Przyjmujemy we Lwowie uchodźców przemieszczających się na granicę. Pierwsi przybyli w drugim dniu wojny, w piątek. Od piątku do niedzieli przewinęło się przez parafialne pomieszczenia 60 osób, w tym 35 dzieci. Nocowali, jedli – opisuje sytuację ks. Grzegorz Draus z...

Młodzi mówili o Kościele. Forum duszpasterstw akademickich

mk | 28 Feb 2022 Rola duszpasterza akademickiego, alternatywy dla katechezy szkolnej – to niektóre zagadnienia, które poruszyli członkowie bydgoskich duszpasterstw „Stryszek”, „Trójca” i „Martyria” podczas Synodalnego Forum Akademickiego 20 lutego. Hasło spotkania w bydgoskiej Bazylice brzmiało: „Szczerze o Kościele”.

Noc walki o błogosławieństwo dla Polski. Dołącz do modlitwy

Redaktor | 24 Feb 2022 W wielu kościołach w kraju i na świecie w sobotę (26 lutego) trwać będzie modlitwa o błogosławieństwo dla Polski. – Będziemy się modlić całą noc w ramach Wielkiej Nowenny za Polskę. O nowe wylanie Ducha Świętego na naszą Ojczyznę – przekazuje ks. Dominik Chmielewski, inicjator wydarzenia, lider wspólnoty „Wojownicy Maryi”.