Zmarł ks. Perini, twórca parafialnych komórek ewangelizacyjnych

Redaktor | 23 Nov 2020 W Mediolanie w wieku 91 lat zmarł ks. Piergiorio Perini, który chciał zrewolucjonizować życie współczesnych parafii, czyniąc je ośrodkami ewangelizacji. Ks. Perini wypracował system parafialnych komórek ewangelizacyjnych, które działają dziś w 40 krajach świata. Polega on na tworzeniu w każdej parafii małych kilkuosobowych grup, które spotykają się raz w tygodniu na wspólnej...

Zmarła najstarsza albertynka

Redaktor | 22 Nov 2020 Wczoraj wieczorem w domu zakonnym w Wadowicach odeszła do Pana najstarsza albertynka i jedna z najstarszych sióstr zakonnych w Polsce – s. Adamina Maria Koczur.

Portugalscy duchowni przeciw ograniczaniu kultu

Redaktor | 22 Nov 2020 Portugalskie duchowieństwo coraz bardziej sprzeciwia się planom socjalistycznego rządu Antonia Costy zaostrzenia restrykcji epidemicznych, służących ograniczeniu kultu. Biskupi negują też informacje niektórych mediów, iż mieli rzekomo wyrazić zgodę na zakazanie tegorocznych Pasterek, sugerując się obawami o bezpieczeństwo epidemiczne.

Papież: wykluczeni powinni stać się twórcami swojego losu

Redaktor | 22 Nov 2020 "Nie bójcie się odważnie przebywać pośród konfliktów i rozdroży historii, aby namaszczać je wonią Błogosławieństw” – te słowa skierował Papież w przesłaniu skierowanym na zakończenie trzydniowego spotkania pod hasłem "Ekonomia Franciszka", które w formie online odbywało się w Asyżu.

Całkowity zakaz Komunii Świętej! Pomysł posłanki Jaśkowiak

Redaktor | 21 Nov 2020 Poseł Koalicji Obywatelskiej i była żona prezydenta Poznania Joanna Jaśkowiak chce całkowicie zakazać udzielania Komunii Świętej. Wszystko pod pretekstem domniemanej pandemii koronawirusa. Polityk zwróciła się w tej sprawie z interpelacją do Ministerstwa Zdrowia. Parlamentarzystka KO twierdzi, że obowiązujące obecnie limity oraz używane środki higieny i ochrony, a także...