Biskup Włodarczyk w Środę Popielcową: Nawrócenie daje prawdziwą radość

mk | 3 Mar 2022 – Najpiękniejsze życzenia, jakie mogę usłyszeć, to życzenia nawrócenia. Niech głos Kościoła „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” będzie przyjęty pozytywnie, bo tylko wtedy, kiedy nawrócenie stanie się moim udziałem, mogę być pewny mojego zbawienia – mówił podczas liturgii w Środę Popielcową bp Krzysztof Włodarczyk.

Lwowska parafia św. Jana Pawła II potrzebuje pomocy. Jest oazą uchodźców w drodze do Polski

kd | 28 Feb 2022 Lwów teraz jest miastem mniej niebezpiecznym niż inne. Są alarmy lotnicze, dzięki Bogu nie było bombardowań. Przyjmujemy we Lwowie uchodźców przemieszczających się na granicę. Pierwsi przybyli w drugim dniu wojny, w piątek. Od piątku do niedzieli przewinęło się przez parafialne pomieszczenia 60 osób, w tym 35 dzieci. Nocowali, jedli – opisuje sytuację ks. Grzegorz Draus z...

Młodzi mówili o Kościele. Forum duszpasterstw akademickich

mk | 28 Feb 2022 Rola duszpasterza akademickiego, alternatywy dla katechezy szkolnej – to niektóre zagadnienia, które poruszyli członkowie bydgoskich duszpasterstw „Stryszek”, „Trójca” i „Martyria” podczas Synodalnego Forum Akademickiego 20 lutego. Hasło spotkania w bydgoskiej Bazylice brzmiało: „Szczerze o Kościele”.