Bóg i cierpienie

Redaktor | 30 Oct 2020 Nnie ma człowieka, który cierpiąc nie zastanawiał się nad tym czy to cierpienie jest od Boga. W tej części chciałbym przyjrzeć się przyczynie problemu. W tym celu chciałbym przytoczyć kilka przykładów, które kiedyś usłyszałem, a mi się spodobały.

Sens cierpienia

Redaktor | 30 Oct 2020 Leibniz kiedyś powiedział, że Bóg stworzył najdoskonalszą wersje świata ze wszystkich możliwych. Nie jest ważne czy się z tym zgadzamy. Ważne jest to, że zagadnienie cierpienia jest najważniejszym zagadnieniem. Każdy kto wątpi w Boga ma do niego zarzut o niedoskonałości świata.

7 myśli Ojca Pio o Eucharystii

Redaktor | 30 Oct 2020 Ojciec Pio doskonale zdawał sobie sprawę z tego, jak ważna jest Eucharystia i co tak naprawdę dzieje się na ołtarzu. Dlatego zawsze był głęboko poruszony. Wielokrotnie mówił, że nie czuje się godny odprawiać Najświętszej Ofiary, płakał z tego powodu, drżał na ciele.

Maryja w życiu Ojca Pio

Redaktor | 30 Oct 2020 „Kochajcie Maryję, naszą Matkę i czyńcie wszystko, by Ją kochano. Zawsze odmawiajcie różaniec, róbcie to tak często, jak tylko jest to możliwe”

W rękach Opatrzności

Redaktor | 30 Oct 2020 “Serce człowieka obmyśla drogę, lecz Pan kieruję jego krokami” (Przysłów 16,9). To wielka pociecha – Bóg daje nam wolność, lecz nie przestaje nas prowadzić.

Lęk przed klęczeniem

Redaktor | 30 Oct 2020 Współczesna kultura ma ogólny kłopot z pokorą jako taką. Za cnotę uchodzi raczej bycie niepokornym i chęć zaimponowania innym.

Zmarł biskup Józef Zawitkowski

Redaktor | 29 Oct 2020 W czwartek (29 października) w wieku 81 lat zmarł ks. bp Józef Zawitkowski, biskup pomocniczy senior diecezji łowickiej. Był znanym kaznodzieją, autorem pieśni kościelnych, poetą.

Napis „zaraza” na ścianie bydgoskiej Bazyliki. Młodzi katolicy reagują

Redaktor | 26 Oct 2020 Ostatnie dni przebiegają pod znakiem agresywnych protestów lewicowych bojówek domagających się prawa do zabijania nienarodzonych dzieci. W miniony weekend aktywiści zakłócali Msze Święte oraz inne nabożeństwa, a także dewastowali wiele obiektów sakralnych w całej Polsce. Na murach bydgoskiej Bazyliki pojawił się czerwony napis „zaraza”.