Kościół w Polsce 28 Nov 22:46 | Redaktor
Powstanie nowy kościół cały ze szkła!? Jest już projekt i wizualizacja

Szklany kościół w Rancho Palos Verdes w Kalifornii (fot. Wayfarers Chapel/Facebook)

W warszawskim Porcie Praskim może powstać nowy kościół. Projekt jest szokujący, ma to być ogromny szklany namiot. W Radzie Miasta wszczęto spór o inwestycje.

Zabudowa Portu Praskiego to jedna z największych inwestycji w Warszawie. Ma tam też powstać nowy kościół. Konstrukcja budynku jest cała przeszkolona i byłby to jeden z pierwszych tego typu budynków na świecie.

W sprawie nowego kościoła wniesiono na forum Rady Miasta interpelacje. Ratusz opowiada, że oficjalnie nic nie wie o tej inwestycji gdyż nie wpłynęło żadne pismo w tej sprawie.

Architekt, twórca budynku potwierdza, że są już wizualizacje i trwają prace nad poprawkami do projektu. Nie zgadza się jednocześnie na publikacje materiałów wizualnych dotyczących budynku.

Do sprawy doniosła się Kuria warszawsko-praska zapytana o nowy kościół przez Radio Kolor.

 

Budowa świątyni w Porcie Praskim istnieje w szerokim programie realizacji wielkiego projektu zabudowy tego terenu. W tej chwili nie jest priorytetem. W dalszej perspektywie w zależności od rozwoju sytuacji gospodarczej, epidemicznej i potrzeb duchowych będzie możliwe rozważać taką inwestycję - przekazał Radiu Kolor Jakub Troszyński, rzecznik diecezji warszawsko-praskiej.

 

Sam radny twierdzi, że "taki obiekt w żaden sposób nie pasuje do okolicznej zabudowy i gdyby powstał, wpłynąłby negatywnie na przestrzeń Pragi".

Ratusz wydał w tej sprawie oświadczenie.

 

Sprawdziliśmy i nie dostaliśmy do tej pory żadnego wniosku o pozwolenie na budowę takiego kościoła - przekazał Radiu Kolor wiceprezydent Michał Olszewski.

Nieoficjalnie dowiadujemy się, że nowa inwestycja ma przejść w fazę realizacji po poprawkach w projekcie. Szacuje się, że może to nastąpić w drugiej połowie 2021 roku.

 

 

Na podstawie: Radio Kolor

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor