Kościół w Polsce 5 Mar 17:54 | Redaktor
Nawrócenie najpopularniejszego polskiego muzyka młodego pokolenia

Michał "Mata" Matczak w programie "Autentyczni". Źródło: TVN.pl

Michał "Mata" Matczak, młody polski raper, znany głównie z utworu "Patointeligencja", opowiedział o swojej drodze do odnalezienia bliskości z Bogiem w trakcie udziału w programie "Autentyczni", emitowanym przez TVN.

W rozmowie z prowadzącymi, którzy byli osobami ze spektrum autyzmu, Matczak wyznał, że czuł się w naprawdę mrocznym okresie swojego życia i oddalił się od Boga bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Jako nastolatek, wierzył mocno, codziennie chodził do kościoła i czuł obecność Boga na każdym kroku. Jednak z biegiem czasu, zaczął tracić wiarę, częściowo z powodu dostrzegania zła w świecie i instytucjach kościelnych.

W 2023 roku, w połowie tego mrocznego okresu, Matczak postanowił przywrócić bliskość z Bogiem. Inspiracją do tego nawrócenia była jego najnowsza płyta "Serce", która, jak wielu interpretuje, stanowiła jego odwrót od religii, a nawet została odebrana jako akt niemalże satanistyczny. Na okładce płyty widnieje obraz Matczaka i jego matki, symbolizujący pietę, wykonany w formie drogi krzyżowej.

Dla Matczaka ta płyta była próbą zdefiniowania na nowo wartości i esencji chrześcijaństwa, oraz odnalezienia ich w sobie. Uważa, że religia chrześcijańska polega na odnalezieniu w sobie Jezusa i naśladowaniu go, co starał się zilustrować w swojej twórczości.

Michał "Mata" Matczak szczerze dzielił się swoją drogą do odzyskania wiary i znalezienia bliskości z Bogiem poprzez proces tworzenia nowej płyty i reinterpretację religijnych wartości.

 

Anna Maria

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor