Papież podpisał dymisję Kardynała Saraha

kd | 22 Feb 2021 kardynał Sarah od dnia 20 lutego przestał pełnić funkcję prefekta Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Wraz z nim papież Franciszek podpisał również dymisję kard. Angelo Comastri, który od 2005 r. był papieskim wikariuszem dla Watykanu i archiprezbitrem Bazyliki św. Piotra.

Islamscy terroryści zniszczyli jedną z najstarszych misji katolickich

kd | 27 Nov 2020 Islamscy terroryści zniszczyli jedną z najstarszych katolickich misji w Mozambiku w mieście Nangololo. Portugalska sekcja organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie poinformowała, że katolicka misja „została przez dżihadystów zaatakowana, okupowana i ostatecznie zniszczona.

Jan Paweł II był oszukiwany przez kardynała! Są dowody

Jarosław Aleksander | 13 Nov 2020 We wtorek Sekretariat Stanu Stolicy Apostolskiej opublikował obszerny raport na temat byłego kardynała Theodore McCarricka. To jego sprawę wykorzystuje się do ataków na św. Jana Pawła II za rzekome ukrywanie pedofilii w Kościele. Raport opublikowany na wyraźne życzenie papieża Franciszka dowodzi, że było inaczej niż spekulują media.

Na cmentarz wybierają się z tequilą i gitarą

kd | 1 Nov 2020 1 listopada w Polsce kojarzy nam się z dbaniem o groby, mszą św. na cmentarzu i chwilami zadumy nad naszymi zmarłymi. Nie wszędzie tak jest. Przykładowo w Meksyku jest to jeden z najweselszych dni w roku.

Sztuka w sercu Watykanu [WYWIAD]

Redaktor | 1 Nov 2020 Z Monsignor Jean Marie Gervais, prezesem watykańskiego Stowarzyszenia Tota Pulchra rozmawia nasz włoski korespondent Enrico Bertato.