Islamscy terroryści zniszczyli jedną z najstarszych misji katolickich

kd | 27 Nov 2020 Islamscy terroryści zniszczyli jedną z najstarszych katolickich misji w Mozambiku w mieście Nangololo. Portugalska sekcja organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie poinformowała, że katolicka misja „została przez dżihadystów zaatakowana, okupowana i ostatecznie zniszczona.

Jan Paweł II był oszukiwany przez kardynała! Są dowody

Jarosław Aleksander | 13 Nov 2020 We wtorek Sekretariat Stanu Stolicy Apostolskiej opublikował obszerny raport na temat byłego kardynała Theodore McCarricka. To jego sprawę wykorzystuje się do ataków na św. Jana Pawła II za rzekome ukrywanie pedofilii w Kościele. Raport opublikowany na wyraźne życzenie papieża Franciszka dowodzi, że było inaczej niż spekulują media.

Na cmentarz wybierają się z tequilą i gitarą

kd | 1 Nov 2020 1 listopada w Polsce kojarzy nam się z dbaniem o groby, mszą św. na cmentarzu i chwilami zadumy nad naszymi zmarłymi. Nie wszędzie tak jest. Przykładowo w Meksyku jest to jeden z najweselszych dni w roku.

Sztuka w sercu Watykanu [WYWIAD]

Redaktor | 1 Nov 2020 Z Monsignor Jean Marie Gervais, prezesem watykańskiego Stowarzyszenia Tota Pulchra rozmawia nasz włoski korespondent Enrico Bertato.

Dziś obchodzony jest Światowy Dzień Misyjny

Redaktor | 18 Oct 2020 Pod hasłem „Oto ja, poślij mnie”, obchodzony jest dziś Światowy Dzień Misyjny. Na całym świecie – także w Polsce – pieniądze zebrane w kościołach przekazane zostaną papieżowi, który rozdysponuje je na różne cele misyjne. “Jestem przekonany, że choć z powodu zaostrzeń sanitarnych ludzi w kościołach będzie mniej, Polacy okażą swą wielkoduszność” –...