Czy papież Franciszek ogłosi abdykację?

kd | 2 Mar 06:49 Gdy papież Benedykt XVI ogłosił, że postanowił abdykować i przejść na emeryturę wprawił cały świat w osłupienie. Była to niespodziewana decyzja., choć jak sam wspomina w pełni przemyślana i zgodna z jego sumieniem. Również jego następca mówi o abdykacji.

Papież podpisał dymisję Kardynała Saraha

kd | 22 Feb 05:55 kardynał Sarah od dnia 20 lutego przestał pełnić funkcję prefekta Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Wraz z nim papież Franciszek podpisał również dymisję kard. Angelo Comastri, który od 2005 r. był papieskim wikariuszem dla Watykanu i archiprezbitrem Bazyliki św. Piotra.

Islamscy terroryści zniszczyli jedną z najstarszych misji katolickich

kd | 27 Nov 16:29 Islamscy terroryści zniszczyli jedną z najstarszych katolickich misji w Mozambiku w mieście Nangololo. Portugalska sekcja organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie poinformowała, że katolicka misja „została przez dżihadystów zaatakowana, okupowana i ostatecznie zniszczona.

Jan Paweł II był oszukiwany przez kardynała! Są dowody

Jarosław Aleksander | 13 Nov 18:49 We wtorek Sekretariat Stanu Stolicy Apostolskiej opublikował obszerny raport na temat byłego kardynała Theodore McCarricka. To jego sprawę wykorzystuje się do ataków na św. Jana Pawła II za rzekome ukrywanie pedofilii w Kościele. Raport opublikowany na wyraźne życzenie papieża Franciszka dowodzi, że było inaczej niż spekulują media.

Na cmentarz wybierają się z tequilą i gitarą

kd | 1 Nov 08:54 1 listopada w Polsce kojarzy nam się z dbaniem o groby, mszą św. na cmentarzu i chwilami zadumy nad naszymi zmarłymi. Nie wszędzie tak jest. Przykładowo w Meksyku jest to jeden z najweselszych dni w roku.

Sztuka w sercu Watykanu [WYWIAD]

Redaktor | 1 Nov 08:09 Z Monsignor Jean Marie Gervais, prezesem watykańskiego Stowarzyszenia Tota Pulchra rozmawia nasz włoski korespondent Enrico Bertato.