Kościół na Świecie 25 Jun 2021 | kd
Według Parlamentu Europejskiego aborcja jest prawem człowieka. Co z  prawem nienarodzonych?

fot. domena publiczna

Po bardzo burzliwej debacie Parlament Europejski przegłosował stanowisko, w którym stiwerdza, że aborcja jest prawem człowieka.

Parlament Europejski debatował nad projektem rezolucji o sytuacji w zakresie zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego oraz praw w tym zakresie w UE, w kontekście zdrowia kobiet. Zgłoszono do niego aż 500 poprawek oraz dwa zupełnie alternatywne teksty, które wywołały duży rozdzwięk w łonie partii EPP, do której należą między innymi PO i PSL.

To przerażający tekst, ponieważ przedstawia aborcję jako coś, co jest dobre, coś, czego pragniemy, coś pożądanego, jak rodzaj wolności

– powiedział Grégor Puppinck, dyrektor konserwatywnej organizacji pozarządowej Europejskie Centrum Prawa i Sprawiedliwości w nagraniu zamieszczonym na YouTube.

PE za rezolucją Matića „Zdrowie seksualne i reprodukcyjne oraz prawa w tej dziedzinie w UE w kontekście zdrowia kobiet”. Raport przesiąknięty jest ideologią gender, postulatami forsowanymi przez lobby LGBT i stwierdzeniem, że aborcja jest prawem człowieka. Szaleństwo!

- napisała na Twitterze Beata Mazurek z PiS.

Do rezolucji PE odniósł się również abp Stanisław Gądecki.

Aborcja zawsze jest pogwałceniem fundamentalnego prawa człowieka do życia, tym bardziej odrażającym, że dotyczy życia człowieka najsłabszego i całkowicie bezbronnego. Jest więc przejawem najbardziej niesprawiedliwej dyskryminacji. Sama prawna legalizacja aborcji głęboko zniekształca życie społeczne, a cóż dopiero uznanie jej za podstawową usługę opieki zdrowotnej

- skomentował arcybiskup.

Ostatecznie rezolucja została przyjęta 378 głosami za, 255 przeciw, przy 42 wstrzymujących. Ma charakter niewiążący.

kd Autor

Redaktor/Publicysta