Kościół na Świecie 22 Feb 05:55 | kd
Papież podpisał dymisję Kardynała Saraha

fot. TT/Sarah

kardynał Sarah od dnia 20 lutego przestał pełnić funkcję prefekta Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Wraz z nim papież Franciszek podpisał również dymisję kard. Angelo Comastri, który od 2005 r. był papieskim wikariuszem dla Watykanu i archiprezbitrem Bazyliki św. Piotra.

Majowy maraton modlitewny o ustanie pandemii

Kościół na Świecie 22 Apr 11:17

W Brazylii powstaje 48-metrowa statua Jezusa [VIDEO]

Kościół na Świecie 22 Apr 10:26

Ojciec Święty przyjął rezygnację z urzędu prefekta Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów złożoną przez Jego Eminencję Księdza Kardynała Roberta Saraha

– podało Biuro Prasowe Watykanu.

Ze względu na ukończone 75 lat kardynał Sarah był zobligowany do podania się do dymisji. papież Franciszek nie skorzystał z możliwosci przedłużenia posługi i przyjął dymisję.

Kardynał Sarah o swojej rezygnacji poinformował wiernych również za pomocą Twittera:

Dziś papież zaakceptował rezygnację z urzędu prefekta Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, po ukończeniu 75 roku życia. Jestem w rękach Boga. Tylko Chrystus jest skałą. Wkrótce zobaczymy się ponownie w Rzymie lub gdzie indziej

Z tego samego powodu do dymisji podał się również kard. Angelo Comastri, który od 2005 r. był papieskim wikariuszem dla Watykanu i archiprezbitrem Bazyliki św. Piotra.

 

 

Inf. Vatican news/TT

kd Autor

Redaktor/Publicysta