Orędzie papieża Franciszka na 54. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu

Redaktor | 22 Sep 2020 W epoce, w której fałszerstwo ukazuje się jako coraz bardziej wyrafinowane i osiąga zastraszający poziom (deepfake), potrzebujemy mądrości, aby zebrać i stworzyć opowiadania piękne, prawdziwe, i dobre – czytamy w Orędziu Papieża Franciszka na Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Jego temat brzmi: „+Obyś mógł opowiadać i utrwalić w pamięci+ (por. Wj 10, 2)...

Jezuici tworzą prowincję środkowoeuropejską

Redaktor | 18 Sep 2020 W związku ze spadkiem liczby zakonników jezuici łączą prowincje. Od 2021 roku prowincje niemiecka, austriacka, szwajcarska i litewsko-łotewska przestaną istnieć, a należących do nich 443 braci i ojców wejdzie w skład nowo utworzonej prowincji środkowoeuropejskie

Plaga gorsza od koronawirusa

kd | 7 Sep 2020 W trakcie cotygodniowej modlitwy w Watykanie, papież Franciszek zabrał głos na temat plotek. Stwierdził, że są one "plagą gorszą niż COVID-19" i próbują podzielić kościół rzymskokatolicki.

Koronawirus w kościele? Znamy wyniki badań

kd | 7 Sep 2020 Amerykańscy naukowcy na łamach "Real Clear Science" przebadali przypadki osób, które były zakażone koronawirusem, a które nie wiedząc o tym fakcie uczestniczyły w różnych wydarzeniach religijnych.

„Przywilej” dostępu do wody pitnej

Redaktor | 3 Sep 2020 Zasoby wody pitnej na świecie maleją w szybkim tempie. W niektórych regionach toczy się walka o kontrolę nad jej źródłami. Z okazji Światowego Dnia Modlitw o Ochronę Stworzenia została zorganizowana wideokonferencja na ten temat.

Ojciec Święty u św. Augustyna

Jarosław Aleksander | 30 Aug 2020 W dniu wspomnienia św. Moniki papież odwiedził bazylikę św. Augustyna. Tam też znajdują się relikwie jego matki która modliła się o nawrócenie syna.

Islamiści opanowali Kościół w Nigerii

Jarosław Aleksander | 27 Aug 2020 Nigeria od lat zmierza w kierunku państwa muzułmańskiego. Prezydent tego kraju Muhammadu Buhari zdecydował o oddaniu Kościoła Katolickiego w tym kraju pod kontrole islamskich władz.