Dziś beatyfikacja Karola Acutisa – przyszłego “patrona” internautów

Redaktor | 10 Oct 07:38 W sobotę 10 października w Asyżu papieski delegat dla bazylik św. Franciszka i Matki Bożej od Aniołów w tym mieście kard. Agostino Vallini ogłosi błogosławionym Karola Acutisa. Ten świecki Włoch, zmarły w 2006 w wieku 15 lat, umiał wykorzystywać internet do ewangelizacji i propagowania wiary, toteż być może zostanie uznany po beatyfikacji za patrona tego współczesnego środka...

Papież wzywa naukowców do większej odpowiedzialności w czasie pandemii

Redaktor | 9 Oct 09:00 Globalne wyzwanie pandemii koronawirusa i wywołany przez nią ogólnoświatowy kryzys wymagają od ludzi nauki jeszcze większej odpowiedzialności i zwrócenia szczególnej uwagi na najbardziej potrzebujących. Przypomniał o tym Franciszek w przesłaniu do Papieskiej Akademii Nauk, obradującej w Watykanie w dniach 7-9 października. Tegoroczne zgromadzenie plenarne tego gremium przebiega pod...

Dzieci z całego świata wspólnie pomodlą się o pokój

Redaktor | 8 Oct 15:21 Dzieci na wszystkich kontynentach modlić się będą na różańcu o pokój i pojednanie oraz uwolnienie świata od kryzysu sanitarnego i ekonomicznego wywołanego koronawirusem. Kolejny rok z rzędu modlitwę organizuje Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie w ramach akcji „Milion dzieci modli się na różańcu”.

Październik- miesiąc różańca

Redaktor | 7 Oct 15:00 Od czwartku rozpoczęliśmy miesiąc październik, ale także miesiąc różańca świętego. Wielu odmawiając różaniec na pewno zadaje sobie pytanie skąd wzięła się ta modlitwa? Jaki ma początek? Rżaniec swój początek w klasztorach.

Św. Brunon- patron dnia

Redaktor | 6 Oct 13:36 Chociaż dzisiaj w Kościele jest wtorek 27 tygodnia zwykłego w klasztorach Kartuzów obchodzona jest uroczystość ojca założyciela św. Brunona. Urodził się w Kolonii około 1030 r. Pochodził ze znakomitej rodziny.

Św. siostra Faustyna Kowalska- patronka dnia (05.10)

Redaktor | 5 Oct 12:35 Św. siostra Faustyna Kowalska przyszła na świat 25 sierpnia 1905 roku we wsi Głogowiec. Na chrzcie otrzymała imię Helena. Była trzecim z dziesięciorga dzieci Marianny i Stanisława Kowalskich, ubogich polskich rolników. Po trzech latach szkoły powszechnej została oddana na służbę. Pracowała od 14 roku życia w Aleksandrowie, Łodzi i Ostrówku. Już jako dziecko myślała o...

Błogosławiony patron internetu

Jarosław Aleksander | 3 Oct 09:15 Na 10 października wyznaczono datę beatyfikacji Carla Acutisa. Przedwcześnie zmarły 15-latek, znawca i miłośnik komputerów już dziś nazywany jest patronem internetu i internautów.

Stolica Apostolska opublikowała bilans finansowy za rok 2019

Redaktor | 2 Oct 08:58 Wierni, którzy oczekują od nas transparencji, mają rację. Finanse Stolicy Apostolskiej muszą być przejrzyste jak dom ze szkła. Ludzie mają prawo wiedzieć, jak wykorzystujemy te zasoby – powiedział ks. Juan Antonio Guerrero Alves, prezentując bilans finansowy za ubiegły rok. Dochody wyniosły 307 mln euro, a wydatki 318 mln. Deficyt wynosi więc 11 mln.

Pierwszy raz od 206 lat papież podpisze encyklikę poza Watykanem

Redaktor | 2 Oct 07:19 Zaplanowane na 3 października podpisanie przez Franciszka encykliki „Fratelli tutti” w Asyżu, będzie pierwszym od 206 lat takim wydarzeniem poza murami Watykanu. Ostatni raz zdarzyło się to 14 maja 1814 roku, gdy Pius VII podpisał w swej rodzinnej Cesenie encyklikę „Il Trionfo”.

Święta Teresa- patron dnia (01.10)

Redaktor | 1 Oct 07:46 Święta Teresa od Dzieciątka Jezus. Dziewica i Doktor Kościoła Dzisiaj w Kościele obchodzimy wspomnienie obowiązkowe św. Teresy od Dzieciątka Jezus patronki misji katolickich, karmelitanek, terezjanek, chorych na AIDS, Francji.