Głos z Bejrutu. Pomóżcie nam zostać

Jarosław Aleksander | 9 Aug 15:09 „Bliski Wschód nie może stracić obecności chrześcijan” – alarmuje ks. Marwan Moawod, posługujący w Bejrucie. Eksplozja może zostać wykorzystana jako pretekst do eksodusu chrześcijan z Libanu.

Papież zatroskany o Bejrut

Jarosław Aleksander | 5 Aug 14:28 Podczas środowej audiencji generalnej Ojciec Święty nawiązał do tragedii jaka miała miejsce w Bejrucie.

Kard. Duka: To atak na naszą cywilizację

Redaktor | 24 Jul 15:01 Prymas Czech Dominik Duka mocno zaniepokoił się pożarem kolejnej katedry we Francji. Zwłaszcza martwią go przypuszczenia o celowym jej podpaleniu. Gdyby tak się okazało – byłby to atak na naszą cywilizację – powiedział.

Biblioteka watykańska dla każdego

Jarosław Aleksander | 24 Jul 07:53 Biblioteka watykańska to obok biblioteki Kongresu w USA jedna z najbardziej znanych i największych instytucji tego typu. Jej zbiory to przegląd dorobku ludzkości od początku piśmiennictwa. Od lipca jej zbiory są dostępne w internecie.

Antykultrowa ofensywa w USA trwa

Jarosław Aleksander | 19 Jul 13:26 W Bostonie podpalono figurę Matki Bożej. O ten atak podejrzewa się czarnoskórych rasistów. Jest to kolejny akt wandalizmu antykulturowego w USA po zbeszczeszczeniu takich pomników jak Puławskiego czy Krzysztofa Kolumba.

Biskupi USA protestują w sprawie Hagia Sophia

Redaktor | 18 Jul 10:43 Po podjęciu decyzji przez prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdoğana o przekształceniu bazyliki Hagia Sophia w meczet z całego świata spływają głosy sprzeciwu i ubolewania. Podobne stanowisko wyrażają amerykańscy biskupi.

Prezydent Turcji zmienia historię! Koniec symbolu chrześcijaństwa

Jarosław Aleksander | 13 Jul 14:06 Prezydent Turcji Tayyip Recep Erdogan zmierzający do władzy z pogranicza autorytaryzmu i dyktatury podpisał dekret przekształcający muzeum Hagia Sophia w meczet. Świątynia o 1500 letniej historii ma być wymazany z kart dziejów kultury chrześcijańskiej.

Likwidacja szkół katolickich w USA

Jarosław Aleksander | 11 Jul 11:11 Koronawirus w USA sieje spustoszenie, skala zachorowań w dużych miasta przewyższa tą znaną z Europy. W archidiecezji Nowego Jorku w nowym roku szkolnym zamyka się z tego powodu 20 szkół katolickich.

Rzeź chrześcijan trwa!

Jarosław Aleksander | 10 Jul 13:51 Biskupi Europy upominają się o chrześcijan z Nigerii. Trwają tam masowe prześladowania i mordy na tle religijnym.