Antykultrowa ofensywa w USA trwa

Jarosław Aleksander | 19 Jul 13:26 W Bostonie podpalono figurę Matki Bożej. O ten atak podejrzewa się czarnoskórych rasistów. Jest to kolejny akt wandalizmu antykulturowego w USA po zbeszczeszczeniu takich pomników jak Puławskiego czy Krzysztofa Kolumba.

Biskupi USA protestują w sprawie Hagia Sophia

Redaktor | 18 Jul 10:43 Po podjęciu decyzji przez prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdoğana o przekształceniu bazyliki Hagia Sophia w meczet z całego świata spływają głosy sprzeciwu i ubolewania. Podobne stanowisko wyrażają amerykańscy biskupi.

Prezydent Turcji zmienia historię! Koniec symbolu chrześcijaństwa

Jarosław Aleksander | 13 Jul 14:06 Prezydent Turcji Tayyip Recep Erdogan zmierzający do władzy z pogranicza autorytaryzmu i dyktatury podpisał dekret przekształcający muzeum Hagia Sophia w meczet. Świątynia o 1500 letniej historii ma być wymazany z kart dziejów kultury chrześcijańskiej.

Likwidacja szkół katolickich w USA

Jarosław Aleksander | 11 Jul 11:11 Koronawirus w USA sieje spustoszenie, skala zachorowań w dużych miasta przewyższa tą znaną z Europy. W archidiecezji Nowego Jorku w nowym roku szkolnym zamyka się z tego powodu 20 szkół katolickich.

Rzeź chrześcijan trwa!

Jarosław Aleksander | 10 Jul 13:51 Biskupi Europy upominają się o chrześcijan z Nigerii. Trwają tam masowe prześladowania i mordy na tle religijnym.

Druga fala epidemii w Ziemi Świętej

Redaktor | 9 Jul 22:03 Administrator apostolski łacińskiego patriarchatu Jerozolimy abp Pierbattista Pizzaballa wyraża głęboki niepokój wobec kolejnego wzrostu zachorowań w Ziemi Świętej.

Rodzina podstawą kościoła [WIDEO]

Jarosław Aleksander | 7 Jul 12:43 Podczas przedstawiania intencji modlitewnych na lipiec Ojciec Święty podkreślił: rodziny nie są problemem, są przede wszystkim szansą.

Hagia Sophia. Walka trwa

Jarosław Aleksander | 4 Jul 17:39 Bazylika Hagia Sophia w Stambule to oś sporu. Katolicy, Patriarchat Moskwy i Muzułmanie roszczą sobie prawa do tej chrześcijańskiej budowli. W spór zaangażował się prezydent Erdogan.

Bazylika św. Piotra w opałach

Redaktor | 30 Jun 13:15 Jak donosi nasz włoski korespondent, Ojciec Święty ustanowił zarząd komisaryczny w instytucji administrującej Bazyliką św. Piotra. Jest to reakcja na nadużycia które mogły mieć miejsce w Fabbrica di San Pietro.