Kościół na Świecie 19 Jul 2022 | Redaktor
Przyjmują najsłabsze ofiary wojny. Wieści z parafii we Lwowie

12 lipca 2022 roku/mat. parafii pw. św. Jana Pawła II we Lwowie, nadesłane

Przewodniczący Episkopatu Austrii arcybiskup Franz Lackner, biskup Wilhelm  Krautwaschl wraz  z przedstawicielami austriackiej Caritas spotkali się z uchodźcami wojennymi we Lwowie. Gości przed kościołem pw. św. Jana Pawła II przywitała grupa romskich dzieci mieszkająca w parafialnych pomieszczeniach. Ksiądz Grzegorz Draus przedstawiał mieszkańców, zaznaczając, którzy pochodzą z okupowanych terenów.

Wielki Post: Czas Oczyszczenia i Ducha Wyrzeczenia

Kościół na Świecie 13 Mar 17:16

Delegaci  z Austrii wraz z arcybiskupem lwowskim Mieczysławem Mokrzyckim dłuższy czas rozmawiali z uchodźcami.  Od początku wojny nasz Kościół jest z wami i staramy się okazać maksymalną pomoc. Cierpimy wraz z wami. Wojną sieje straszną niesprawiedliwość, cierpienie najsłabszych. Obecnie wśród was dzieci są symbolem okrutności wojny, gdyż z jej powodu musieliście udać się na wygnanie. Jednocześnie są znakiem nadziei i życia przezwyciężającego wojenną śmierć – mówił abp Franz Lackner.

Podczas wizyty przekazano paczki żywnościowe dla lwowskiej Caritas-Spes – są one rozdawane uchodźcom mieszkających w innych ośrodkach czy domach, i przychodzących z prośbą o pomoc do parafii pw. św. Jana Pawła II. 

Obecnie we Lwowie zaczyna brakować miejsc dla uchodźców, gdyż szkoły, które wcześniej ich przyjmowały, przygotowywane są do nowego roku. Większość uchodźców nadal nie może powróci do swoich domów z powodu trwających działań wojennych tłumaczy proboszcz parafii ks. Grzegorz Draus. – Romscy uchodźcy mają trudności znalezieniem miejsca. Parafia św. Jana Pawła II we Lwowie ukierunkowuje się na przyjmowanie osób najsłabszych, dlatego obecnie większość mieszkańców Domu to Romowie i dzieci. Wszyscy pochodzą z obecnie okupowanych terenów lub znajdujących się w sferze działań wojennych lub nieustannie bombardowanego Charkowa.  Wśród dzieci są też kilkumiesięczne, nawet urodzone już we Lwowie, w czasie wojennego wygnania – wskazuje. 

informacja parafii pw. św. Jana Pawła II we Lwowie, zmiany - redakcja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor