Wytrwac...

Redaktor | 12 Nov 2020 Znowu jesteśmy zamknięci w domach… Zdalne rozmowy, zdalne nauczanie… Utrudnione kontakty... Zewsząd wieje chłodem. Z rzadka słychać w kościołach: „Przekażcie sobie znak pokoju”. Bólu i cierpienia końca nie widać… Zapas nadziei na wyczerpaniu…

Aniołowie ich w niebie zawsze widzą oblicze Ojca [MAKSYMILIAN POWĘSKI]

Redaktor | 12 Nov 2020 Dziś wprawdzie w zreformowanym kalendarzu liturgicznym przypada dwudziesta niedziela „w ciągu roku”, która znosi święto świętych archaniołów Michała Gabriela i Rafała. W liturgii dawnej, przedsoborowej oraz w tej, która sprawowana jest do dziś na mocy motu proprio Summorum Pontificum Benedykta XVI, święto św. Michała Archanioła 29 września jest świętem pierwszej klasy, a...

W Gabonie zamordowano siostrę zakonną

Redaktor | 12 Nov 2020 W stolicy Gabonu zamordowano siostrę zakonną. Ciało s. Lydie Oyane znaleziono w jej pokoju w Libreville ze śladami znęcania się. Zakonnica była przełożoną Bractwa św. Jana działającego przy katedrze w Libreville. Zajmuje się ono osobami starszymi, żyjącymi w ubóstwie, często również niepełnosprawnymi fizycznie lub intelektualnie, jak również opuszczonymi przez rodziny.

Różańcowy cud w Hiroszimie

Redaktor | 12 Nov 2020 Odmawiali codziennie Różaniec i ocaleli podczas wybuchu bomby atomowej. Hiroszima – ta nazwa na całe pokolenia będzie się kojarzyła ze zniszczeniem i cierpieniem nie do opisania po pierwszej w dziejach eksplozji bomby atomowej.

Łódzkie: Metropolita przedłużył dyspensę od udziału w mszach

Redaktor | 12 Nov 2020 Metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś w związku z pandemią COVID-19 i zwiększającą się liczbą osób przebywających na kwarantannie domowej przedłużył do 29 listopada dyspensę od obowiązku uczestnictwa w mszy św. w niedzielę i święta w archidiecezji.

Polska i Węgry wspierają prześladowanych chrześcijan

Redaktor | 10 Nov 2020 Polska i Węgry razem pomagają prześladowanym chrześcijanom. Od 14 lat Sekcja Polska Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie wspiera prześladowanych chrześcijan na całym świecie. Promotorem tej pomocy na arenie międzynarodowej są Węgry.

Najświętszego Odkupiciela

Redaktor | 10 Nov 2020 9 listopada to data bliska wszystkim redemptorystom – to dzień powstania Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela. Dziś przypada 288. rocznica tego wydarzenia.

Barcelona: beatyfikacja nastoletniego obrońcy Najświętszego Sakramentu

Redaktor | 10 Nov 2020 Tak jak św. Tarsycjusz wolał zginąć, niż oddać swym prześladowcom strzeżony przez siebie Najświętszy Sakrament. W barcelońskiej bazylice Sagrada Familia odbyła się beatyfikacja 19-letniego Joana Roiga y Diggle, który poniósł męczeńską śmierć w czasie wojny domowej w Hiszpanii we wrześniu 1936 roku. Nazywany jest on obrońcą Chrystusa. Liturgii beatyfikacyjnej w imieniu...