Rodzinny różaniec ulicami Bydgoszczy. Modlono się m.in. o pokój

Redaktor | 6 Jun 2022 Całe rodziny były zaproszone do udziału w procesji różańcowej, która w w sobotę (4 czerwca) przeszła ulicami Bydgoszczy. Trasa tym razem wiodła z Katedry pw. św. Marcina i Mikołaja do Bazyliki pw. św. Wincentego à Paulo. Po Eucharystii przy kościele odbył się piknik z atrakcjami dla najmłodszych.

Św. Bonifacy, biskup i męczennik - patron dnia (5.06)

Redaktor | 5 Jun 2022 Bonifacy urodził się w Dewonshire w Anglii (Wessex) około 673 r. . Na chrzcie świętym otrzymał imię Winfryd. Już jako młodzieniec, czuł powołanie do służby Bożej, został benedyktynem w opactwie Exeter, następnie w opactwie w Nursling. Bonifacy był reformatorem Kościoła w Niemczech, Holandii i Francji. Został napadnięty przez pogan i zabity wraz z 52 towarzyszami 5 czerwca 754...

Przy Bazylice odbył się IX Fesitwal Nowe Spojrzenie [ZDJĘCIA]

mk | 30 May 2022 Duet Bisz/Radex oraz zespoły Rock and Fire i Luxtorpeda zagrali w niedzielę (29 maja) na tyłach Bazyliki pw. św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy, w ramach Festiwalu Nowe Spojrzenie. To już dziewiąta edycja imprezy organizowanej przez Młodzież Misjonarską.

Diecezja bydgoska ma nowego kapłana

mk | 30 May 2022 – Im Kościół w świecie ma więcej problemów, z tym większą radością przeżywamy chwile, kiedy rodzi nowych kapłanów – mówił w katedrze bydgoskiej ks. bp Krzysztof Włodarczyk. Podczas sobotniej (28 maja) Eucharystii święcenia kapłańskie otrzymał diakon Grzegorz Białek.