Droga krzyżowa młodych już dziś. Trasę pokonuje się indywidualnie

Marta Kocoń | 20 Mar 2021 Rozważania i trasy drogi krzyżowej przygotowane przez młode osoby z diecezji bydgoskiej zostały udostępnione na stronie wydarzenia. Uczestnicy indywidualnie wyruszą z sześciu kościołów do Bazyliki św. Wincentego à Paulo (al. Ossolińskich 2), gdzie w sobotę (20 marca) wieczorem odbędzie się czuwanie.

Św. Aleksandra z Galicji, dziewica i męczennica - patron dnia (20.03)

Redaktor | 20 Mar 2021 Święta Aleksandra pochodziła z Ancyry w Galacji (obecnie Ankara). Wg podań Aleksandra odmówiła udziału w procesji z posążkami Artemidy i Ateny, za co wraz z sześcioma innymi kobietami została zamordowana. Ciała męczennic wydobył z bagien Teodat (Teodot) aby je po chrześcijańsku pochować w grobie. Teodat, wg podań pomagał chrześcijanom, podnosił na duchu, odwiedzał ich w...

19 marca święto św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

Redaktor | 19 Mar 2021 Dnia 19 marca przypada święto św. Józefa oblubieńca Maryi. Św. Józef, który był głowy Świętej Rodziny. Pochodził on z królewskiego rodu Dawida, był cieślą, i utrzymywał siebie i swoją rodzinę dzięki ciężkiej fizycznej w drewnie, metalu oraz kamieniu. Chrystusa. Obecnie jest patronem Kościoła Powszechnego.

Pierwsza sobota dla Mamy - Maryi [GALERIA]

mk | 9 Mar 2021 – Pierwsza sobota miesiąca, jak zawsze – dla naszej Mamy! Wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi bluźnierstwa, grzechy nasze i świata – tłumaczą na Facebooku organizatorzy męskiej procesji różańcowej. 6 marca, uczestnicy, modląc się, przeszli ulicami miasta.

Biskupi na 1700-lecie ustanowienia niedzieli dniem świątecznym: zachęcamy do poszanowania tej tradycji

kd | 5 Mar 2021 Zapraszamy wszystkich do budowania kultury niedzieli wolnej od przymusu pracy. Niech będzie ona dniem odpoczynku i wzmocnienia sił, odrodzenia osłabionych więzi rodzinnych i społecznych. Niech będzie okazją do emocjonalnego wyciszenia, a także do budowania wspólnoty rodzinnej, religijnej i narodowej – napisali przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki i...

Zmiana w obrzędach Środy Popielcowej

kd | 12 Feb 2021 Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów 12 stycznia 2021 r. wydała notę określającą procedury, których kapłani na całym świecie mają przestrzegać przy obrzędzie posypania głów popiołem w Środę Popielcową, która rozpoczyna liturgiczny okres Wielkiego Postu.