Komunia na rękę, komunia duchowa...

Redaktor | 9 Nov 2020 Odpowiadamy na pytania, jakie mogą się zrodzić po decyzji biskupów dotyczących uczestnictwa w niedzielnej liturgii podczas zagrożenia epidemią.

Krytyczne zmiany w kościele. Kolejna diecezja ogłasza bankructwo!

Redaktor | 9 Nov 2020 Jak podaje Katolicka Agencja Informacyjna diecezja Camden w stanie New Jersey złożyła 2 października wniosek o upadłość. Tego samego dnia jeszcze inna diecezja katolicka na terenie USA ogłosiła bankructwo. Ma to związek m.in. z nowymi przepisami stanowymi uchylającymi ograniczenia czasowe w sprawach dotyczących wykorzystywania seksualnego dzieci.

Zmartwychwstanie ciała

Redaktor | 9 Nov 2020 Ktoś słusznie stwierdził, że chrześcijaństwo przez swoje cmentarze może sprawiać wrażenie religii, która uważa materię i ciało za coś niegodnego człowieka. Gdyby jakiś przybysz z daleka, zupełnie nieobeznany z nauczaniem Kościoła, chciał dojść do jakichś wniosków na podstawie nagrobkowych napisów, to zapewne w żadnej mierze nie mógłby odkryć, że chrześcijanie...

Kard. Dziwisz: nie wystarczy głosić Ewangelię, trzeba nią żyć

Redaktor | 9 Nov 2020 Chodzi o to, byśmy pogłębiali naszą wiarę i jednocześnie dawali jej świadectwo naszym osobistym, przejrzystym życiem, braterstwem i solidarnością naszych wspólnot i środowisk oraz dziełami miłosierdzia – mówił kard. Stanisław Dziwisz podczas trwających obchodów XV Dni Jana Paw

O tych, którzy odeszli bez pojednania

Redaktor | 9 Nov 2020 Na Wszystkich Świętych na cmentarzu się nie płacze. To czas modlitwy i wspomnień. Bywają jednak i takie, które wymuszają żal i łzy. I przypominają, że śmierć wcale niczego nie kończy i że zmarłemu też trzeba przebaczyć.

Kościelna pomoc dla matek jest ogromna

Redaktor | 9 Nov 2020 Nie ma sytuacji i okoliczności, w której potrzebująca kobieta czy rodzina nie znalazłaby pomocy. Pomoc materialną, medyczną, psychologiczną, rozwojową, prawną i duszpasterską oferują setki kościelnych fundacji i instytucji. Bez względu na wyznanie.

Oświadczenie Biskupa Bielsko-Żywieckiego

Redaktor | 9 Nov 2020 Oświadczenie Biskupa Bielsko-Żywieckiego oraz komunikat Dyrektora Informacyjno-Medialnego odnośnie do artykułu opublikowanego w Kronice Beskidzkiej oraz pytań zadawanych przez dziennikarzy w tej sprawie.

Zmarł jezuicki politolog ojciec Bartolomeo Sorge SJ

Redaktor | 9 Nov 2020 „Jezuita z powołania, politolog z zawodu” – pisze włoski Avvenire o zmarłym 2 listopada ojcu Bartolomeo Sorge SJ. Był przyjacielem papieża Pawła VI, legendarnym redaktorem naczelnym dwutygodnika Civiltà Cattolica (w latach 1973-1985), charyzmatycznym dyrektorem Instytutu Formacji Politycznej Pedro Arrupe w Palermo na Sycylii. Kierował także redakcjami dwóch znanych we Włoszech...

Odmień nasz los Panie. Masz taką moc, by uczynić cokolwiek zechcesz.

Redaktor | 9 Nov 2020 Nikt cierpienia nie uniknie. Więc niech ma sens. Przyjmę to, którego nie da się uniknąć, ale resztę bólu zabierz. Niech konsekwencja zła rodzi dobre owoce. Niech ze śmierci idzie życie. Trwać mocno w jednym duchu. Jednomyślnie walczyć wspólnie o wiarę w Dobrą Wiadomość o wyzwoleniu ze śmierci grzechu. W niczym nie dając się zastraszyć przeciwnikom.

Festiwal Twórczości Religijnej Psallite Deo 2020 – online

Redaktor | 9 Nov 2020 30 października 2020 r. w Domu Kultury w Kętach jury XXIII Festiwalu Twórczości Religijnej „Psallite Deo” ogłosiło wyniki konkursu, który po raz pierwszy odbył się w formie wirtualnej. Honorowy patronat nad festiwalem sprawowali Biskup Bielsko-Żywiecki Roman Pindel i Burmistrz Gminy Kęty Krzysztof Jan Klęczar.