Nowe wezwania w Litanii Loretańskiej

Redaktor | 25 Jul 11:22 Papież Franciszek podjął decyzję o włączeniu trzech nowych wezwań do Litanii Loretańskiej. Będą to „Mater misericordiae”, „Mater spei” i „Solacium Migrantium”.

Kilometry dla misji

Redaktor | 21 Jul 11:36 rwa Ogólnopolski Tydzień Świętego Krzysztofa. W związku z jego obchodami po raz kolejny rusza misyjna akcja św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr. Stowarzyszenie MIVA, organizator akcji, zachęca kierowców od wsparcia celów misyjnych poprzez wpłacenie kwoty odpowiadającej ilości przejechanych bezpiecznie kilometrów (w przeliczeniu 1 kilometr = 1 grosz). Wpłacone pieniądze zostaną...

Krzyż dotarł na Giewont [GALERIA]

Jarosław Aleksander | 20 Jul 20:50 Pielgrzymka Michała Ulewińskiego dotarła na szczyt Giewontu. Pątnikowi na górskim etapie pielgrzymki pomagali turyści i przyjaciele.

Gwałty, grabież, pobicie. Dramat zakonnic

Redaktor | 18 Jul 18:37 Nieznani sprawcy wdarli się do klasztoru Córek Maryi niedaleko stolicy Ugandy żądając pieniędzy i kosztowności. Niektóre z 50 przebywających tam zakonnic zostały pobite i zgwałcone. Skradziono pieniądze i cenne przedmioty.

Terenowy samochód dla sióstr

Redaktor | 14 Jul 12:41 Zgromadzenie Sióstr św. Dominika zbiera fundusze na zakup samochodu dla misji w Kamerunie. Po uspokojeniu się sytuacji pandemicznej, zwłaszcza w Domach Pomocy Społecznej siostry zwracają uwagę na swoje misje. Jedna z nich pilnie potrzebuje samochodu terenowego.

Duda, Trzaskowski. Liczy się każdy głos

Jarosław Aleksander | 12 Jul 19:05 Wynik wyborczy jest wciąż otwarty ale wyniki z godziny 21.00 póki co Prezydent Andrzej Duda ma przewagę 0.9% głosów. Wybory te pokazały jak jesteśmy blisko progu za którym wartości tradycyjne zostaną antywartościami a „nowoczesne” antyrodzinne wypaczone poglądy i pomysły staną się obowiązującą „racją stanu”. Już nie Polską ale marginalnych środowisk i obcych...

Tornister pełe uśmiechów

Jarosław Aleksander | 11 Jul 10:02 XII edycja akcji Caritas „Tornister pełen uśmiechów” to ponad 300 laptopów przeznaczonych dla świetlic, domów dziecka i placówek edukacyjnych.