W Gabonie zamordowano siostrę zakonną

Redaktor | 12 Nov 10:05 W stolicy Gabonu zamordowano siostrę zakonną. Ciało s. Lydie Oyane znaleziono w jej pokoju w Libreville ze śladami znęcania się. Zakonnica była przełożoną Bractwa św. Jana działającego przy katedrze w Libreville. Zajmuje się ono osobami starszymi, żyjącymi w ubóstwie, często również niepełnosprawnymi fizycznie lub intelektualnie, jak również opuszczonymi przez rodziny.

Różańcowy cud w Hiroszimie

Redaktor | 12 Nov 10:05 Odmawiali codziennie Różaniec i ocaleli podczas wybuchu bomby atomowej. Hiroszima – ta nazwa na całe pokolenia będzie się kojarzyła ze zniszczeniem i cierpieniem nie do opisania po pierwszej w dziejach eksplozji bomby atomowej.

Łódzkie: Metropolita przedłużył dyspensę od udziału w mszach

Redaktor | 12 Nov 10:05 Metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś w związku z pandemią COVID-19 i zwiększającą się liczbą osób przebywających na kwarantannie domowej przedłużył do 29 listopada dyspensę od obowiązku uczestnictwa w mszy św. w niedzielę i święta w archidiecezji.

Polska i Węgry wspierają prześladowanych chrześcijan

Redaktor | 10 Nov 20:38 Polska i Węgry razem pomagają prześladowanym chrześcijanom. Od 14 lat Sekcja Polska Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie wspiera prześladowanych chrześcijan na całym świecie. Promotorem tej pomocy na arenie międzynarodowej są Węgry.

Najświętszego Odkupiciela

Redaktor | 10 Nov 20:38 9 listopada to data bliska wszystkim redemptorystom – to dzień powstania Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela. Dziś przypada 288. rocznica tego wydarzenia.

Barcelona: beatyfikacja nastoletniego obrońcy Najświętszego Sakramentu

Redaktor | 10 Nov 20:37 Tak jak św. Tarsycjusz wolał zginąć, niż oddać swym prześladowcom strzeżony przez siebie Najświętszy Sakrament. W barcelońskiej bazylice Sagrada Familia odbyła się beatyfikacja 19-letniego Joana Roiga y Diggle, który poniósł męczeńską śmierć w czasie wojny domowej w Hiszpanii we wrześniu 1936 roku. Nazywany jest on obrońcą Chrystusa. Liturgii beatyfikacyjnej w imieniu...

Komunia na rękę, komunia duchowa...

Redaktor | 9 Nov 21:46 Odpowiadamy na pytania, jakie mogą się zrodzić po decyzji biskupów dotyczących uczestnictwa w niedzielnej liturgii podczas zagrożenia epidemią.

Krytyczne zmiany w kościele. Kolejna diecezja ogłasza bankructwo!

Redaktor | 9 Nov 21:46 Jak podaje Katolicka Agencja Informacyjna diecezja Camden w stanie New Jersey złożyła 2 października wniosek o upadłość. Tego samego dnia jeszcze inna diecezja katolicka na terenie USA ogłosiła bankructwo. Ma to związek m.in. z nowymi przepisami stanowymi uchylającymi ograniczenia czasowe w sprawach dotyczących wykorzystywania seksualnego dzieci.