Ewangelia na każdy dzień (9 czerwca)

Redaktor | 9 Jun 08:09 Dzisiejsze czytanie, psalm i Ewangelia oraz komentarze Bractwa Słowa Bożego na 9 czerwca. (J 12, 31b-32) Teraz władca tego świata zostanie precz wyrzucony, a Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie.

Przemarsz Kapeluszowy i Seniorada przed nami [PROGRAM]

Redaktor | 7 Jun 12:31 Barwny Przemarsz Kapeluszowy zainauguruje 15 czerwca Senioradę - bydgoski tydzień międzypokoleniowy. Sporo atrakcji czeka seniorów i nie tylko. Zbieramy się w sobotę, 15 czerwca, o 11.30, na Placu Praw Kobiet (ul. Gdańska, przed „Drukarnią”). Przemarsz wyruszy w trasę o godzinie 12.00. Mile widziane kolorowe stroje i kapelusze!

Św. Bonifacy, biskup i męczennik - patron dnia (5 czerwca)

Redaktor | 5 Jun 06:24 Bonifacy urodził się w Dewonshire w Anglii (Wessex) około 673 r. . Na chrzcie świętym otrzymał imię Winfryd. Już jako młodzieniec, czuł powołanie do służby Bożej, został benedyktynem w opactwie Exeter, następnie w opactwie w Nursling. Bonifacy był reformatorem Kościoła w Niemczech, Holandii i Francji. Został napadnięty przez pogan i zabity wraz z 52 towarzyszami 5 czerwca 754...