Pomagają zarówno przed, jak i po porodzie

mk | 25 Mar 14:59 25 marca, w uroczystość Zwiastowania NMP, Kościół obchodzi również dzień świętości życia. Poniżej krótko przedstawiamy fundacje, stowarzyszenia, świadczące kompleksową pomoc kobietom w nieplanowanej lub trudnej ciąży.

Diecezjalne rekolekcje wielkopostne dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych była „Eucharystia – autostrada do nieba z bł. Carlo Acutisem” - online.

Redaktor | 25 Mar 13:22 Zeszłoroczne rekolekcje wielkopostne dla szkół zostały odwołane z uwagi na pandemię. Kuria dość wcześnie wyciągnęła wnioski z tego przykrego doświadczenia, intensywnie myślano co zrobić, aby nie powtórzyła się zeszłoroczna sytuacja. W projekcie brało udział wielu księży, katechetów, kleryków seminarium oraz młodzież i dzieci – pieczę nad projektem sprawował...

Święty Tarazjusz, patriarcha - patron dnia (25.03)

Redaktor | 25 Mar 10:13 Święty Tarazjusz urodził się w Konstantynopolu, w rodzinie patrycjuszowskiej. Diakon Ignacy, który spisywał żywot świętego nie podał daty jego urodzenia. Przypuszcza się, że było to około roku 730.

Święta Katarzyna Szwedzka, zakonnica - patron dnia (24.03)

Redaktor | 24 Mar 16:24 Święta Katarzyna Szwecka w bardzo młodym wieku, jako dziecko trafiła do internatu cysterek w Riseberg, gdzie otrzymała religijne wychowanie i pełne wykształcenie. Katarzyna powrocie z klasztoru została wydana za mąż za szlachetnego rycerza, Edgara z Kyren.

Święty Turybiusz z Mongrovejo, biskup - patron dnia (23.03)

Redaktor | 23 Mar 12:23 Święty Turybiusz z Mongrovejo, biskup - Święty Kościoła Katolickiego, arcybiskup Limy, prymas Peru. Święty w dzieciństwie i młodości, wyróżniał się pobożnością, i zdolnościami w nauce, i choć wszelkie cnoty skłaniały go do Boga to jednak nigdy nie myślał o zostaniu księdzem.

Dziecięce Graffiti świętowało Dzień Osób z Zespołem Downa [ZDJĘCIA]

Redaktor | 22 Mar 17:31 – Jest to wielkie święto, największe w naszym kalendarzu rocznym, które obchodzimy z radością, z wdzięcznością za życie naszych dzieci. W tym roku jest ono obchodzone w ograniczonej formie ze względu na pandemię – powiedział Piotr Częstochowski, twórca Dziecięcego Graffiti.

Św. Zachariasz, papież - patron dnia (22.03)

Redaktor | 22 Mar 11:24 Święty Zachariasz był Grekiem urodzonym we Włoszech. Nie istnieję źródła historyczne o jego młodości i wczesnym kapłaństwie. Niemniej możliwym jest, iż późniejszy święty współpracował z papieżem św. Grzegorzem III, gdzie mógł być tym diakonem, którego podpis figuruje na dokumencie z synodu rzymskiego z 732 roku . Święty Zachariasz wybrany został papieżem dnia 3...

Święty Mikołaj z Flüe, pustelnik, - patron dnia (21.03)

Redaktor | 21 Mar 13:36 Mikołaj od młodzieńczych lat postanowił poświęcić się wyłącznie służbie Bogu, czego następstwem było wstąpienie do zakonu benedyktynów w Engelbergu. Mikołaj zasłynął jako mediator i "Ojciec Narodu' doprowadzając do rozejmu i zjednoczenia Szwajcarii. św. Mikołaj był charyzmatykiem, i mistykiem, przez 19 lat żywił się wyłącznie Eucharystią Zmarł 21 marca 1487 roku....

Droga krzyżowa młodych już dziś. Trasę pokonuje się indywidualnie

Marta Kocoń | 20 Mar 12:51 Rozważania i trasy drogi krzyżowej przygotowane przez młode osoby z diecezji bydgoskiej zostały udostępnione na stronie wydarzenia. Uczestnicy indywidualnie wyruszą z sześciu kościołów do Bazyliki św. Wincentego à Paulo (al. Ossolińskich 2), gdzie w sobotę (20 marca) wieczorem odbędzie się czuwanie.