Godność w czasach hekatomby

Redaktor | 9 May 2016 Podobno im człowiek starszy, tym chętniej sięga po biografie, pamiętniki, wspomnienia czy dzienniki. Nie wiem, czy już osiągnęłam ten etap w życiu, bo jednak nadal fascynują mnie historie, które zanurzone są w fikcji (vide „Ślepnąc od świateł” Jakuba Żulczyka). Zdarza mi się jednak wziąć do ręki opowieści z życia wzięte, które swoją wymową i autentycznością...

Bydgoski Festiwal „Podróżnicy” i kubańskie rytmy

Redaktor | 21 Apr 2016 W dniach 22–23 kwietnia odbędzie się VI Bydgoski Festiwal „Podróżnicy”. Maraton podróżniczych prezentacji, wystawy, warsztaty, Pierwszy Bieg Halika, ciekawi goście – to wszystko czeka na uczestników wydarzenia.

Duchowy wymiar finansów – recenzja

Redaktor | 30 Mar 2016 Jakiś czas temu na łamach portalu ukazał się wywiad z p. Wojciechem Nowickim, instruktorem Chrześcijańskiej Edukacji Finansowej, współautorem książki „Uzdrowienie finansów. Jak z Bożą pomocą wyjść z długów?”. Zgodnie z zapowiedzią dziś publikujemy recenzję i parę słów o nowości – filmie.

Urokliwa opowieść o... sekcjach zwłok

Redaktor | 15 Mar 2016 Wybrałem się ostatnio z dziećmi na film pod tytułem „Wstrząs”. Przyznam, że trochę mnie do tego zachęciła informacja, że film nie dostał nominacji do Oscara, bo... jego główny bohater był katolikiem.