Kultura 5 Jan 08:57 | kd
24 opowieści adwentowe dla dzieci [KSIĄŻKA]

Któż z nas nie pamięta z dzieciństwa długiego oczekiwania na mające nadejść święta Bożego Narodzenia? „24 opowieści adwentowe”, które właśnie się ukazały, pomogą dobrze przygotować najmłodszych członków naszych rodzin na ten radosny czas.

Każdy grudniowy dzień aż do samej Wigilii to jedno krótkie opowiadanie do przeczytania samemu lub z pomocą rodziców czy dziadków. Pojawiają się tu Maryja, Józef i Dzieciątko, Trzej Królowie, pastuszkowie, anioły… ale i dzieci, które tak samo jak mali Czytelnicy z utęsknieniem czekają na przyjście Jezusa. Opowieści te niosą też ze sobą ważną naukę, podaną w przystępnej i zrozumiałej formie.  

Książeczka stanowi znakomitą okazję do wspólnego, rodzinnego przeżywania Adwentu. Tekst dopełniają barwne, żywe i wesołe ilustracje, pozwalające z zaciekawieniem śledzić losy bohaterów. Z pewnością ucieszy niejednego młodego odbiorcę i rozbudzi w nim zainteresowanie najpiękniejszą Opowieścią Wszechczasów.  

Ta piękna książka dla dzieci jest kolekcją 24 zupełnie wyjątkowych opowieści adwentowych i wigilijnych, które poniekąd pełnią funkcję kalendarza adwentowego. Codziennie w grudniu możemy wieczorkiem usiąść z naszymi pociechami i przeczytać im opowiadanie związane z Bożym Narodzeniem i tym samym umilić czas oczekiwania na Wigilię. Historie są różne, zarówno te klasyczne, jak Pokłon Trzech Króli, Herod dowiadujący się o nadejściu Mesjasza czy oczywiście samo Boże Narodzenie, jak i bardziej zaskakujące, jak na przykład te o zupełnie niezwykłej pielęgniarce, o czwartym Mędrcu czy o Bożej niespodziance. Wszystkie opowieści prezentują morał osadzający się na dobroci i miłości.

 

 

kd Autor

Redaktor/Publicysta