Polsko-włoski koncert na święto diecezji

BR | 3 Sep 2020 W niedzielę 6. września o godz. 19:00 odbędzie się międzynarodowy koncert muzyki symfonicznej w Domu Polskim. Wystąpią na nim słynni artyści z Polski oraz Włoch.

Koncert papieski pod patronatem Marszałka [ZAPROSZENIE]

Jarosław Aleksander | 20 Aug 2020 W imieniu Marszałka Województwa Kujawsko Pomorskiego Piotra Całbeckiego (organizatora) i Proboszcza Parafii św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Bydgoszczy ks. dr. Mariusza Kucińskiego (współorganizatora) zapraszamy na koncert „Szumią jodły na gór szczycie”, który odbędzie się 30 sierpnia o godz. 16:00.

Czy diabeł jest kobietą? [KSIĄŻKA]

MP | 9 Aug 2020 Obiecałem w poniedziałek, że napiszę o książce „Oczy Ireny”, którą przeczytałem jednym tchem. Tę powieść Jeana Raspaila, zmarłego kilka tygodni temu francuskiego wizjonera, czyta się lekko i przyjemnie, bo jest to romans z elementami thrillera. Ale uważny czytelnik bez trudu zauważy, że dzieło to ma swoje warstwy głębsze.

Krzysztof Drozdowski. Recenzja z końca świata

kd | 26 Jul 2020 Któż z nas nie zna postaci Nostradamusa, który jest najsłynniejszym wizjonerem w światowej historii. Postać Nostradamusa weszła już do popkultury a jego przepowiednie odnosi się niemal do wszystkich ważniejszych wydarzeń z historii świata.

Strefa duchowej Mocy w Bydgoszczy

Redaktor | 24 Jul 2020 Strefa Mocy to radosne i pełne pasji rekolekcje, uwielbienie, świadectwa ludzi, którzy doświadczyli Boga Żywego, modlitwa pełna Mocy, muzyka na żywo, koncerty, art performance.

Zakonnica wydała płytę – kim jest siostra Janina?

Redaktor | 22 Jul 2020 Siostra Janina popularność zyskała po przerobieniu piosenki „Despacito” na pielgrzymkową wersję „Zdrowaś Maryjo”. Po tym sukcesie zaczęła więcej śpiewać. W maju wydała swoją debiutancką płytę.

Jubileuszowe wydawnictwo parafii pw. św. Jana w Bydgoszczy

Redaktor | 11 Jul 2020 Pierwszego lipca Parafia świętego Jana Ewangelisty w Starym Fordonie obchodziła wyjątkowy jubileusz. Choć sam budynek kościoła powstał już w XIX wieku, to obecna parafia została erygowana 1 lipca 1990 roku i w tym roku kończy 30 lat. W związku z tą rocznicą ukazała się publikacja opisująca historię tego wyjątkowego miejsca na mapie bydgoskiej diecezji.

Zacznij od Bacha, najlepiej w Więcborku

Jarosław Aleksander | 2 Jul 2020 „Zacznij od Bacha” to cykl Letnich Prezentacji Organowych przygotowanych przez parafię Wniebowzięcia NMP i Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Więcborku.