Św. Rita. Życie usłane różami [KSIĄŻKA]

kd | 24 Feb 2021 Książka jest biografią Świętej Rity, uzupełnioną o najnowsze fakty. Zawiera dodatkowo teksty modlitw za wstawiennictwem świętej oraz autorski przewodnik po okolicy, w której żyła.

24 opowieści adwentowe dla dzieci [KSIĄŻKA]

kd | 5 Jan 2021 Któż z nas nie pamięta z dzieciństwa długiego oczekiwania na mające nadejść święta Bożego Narodzenia? „24 opowieści adwentowe”, które właśnie się ukazały, pomogą dobrze przygotować najmłodszych członków naszych rodzin na ten radosny czas.

Święty Józef dobrze rozumie problemy pracujących

Redaktor | 10 Nov 2020 1 maja w Święto Pracy w Kościele katolickim obchodzone jest wspomnienie św. Józefa Robotnika (Rzemieśnika). Jest to patron ludzi pracujących, a także m.in. kobiet w ciąży, rodzin oraz dobrej śmierci. Ponadto jego imię noszą liczne zgromadzenia oraz stowarzyszenia.

Książka poświęcona o. Tomislavowi Kolakoviciowi SJ bestsellerem w USA

Redaktor | 20 Oct 2020 Zdaniem Gorana Andrijanicia, komentatora i publicysty portalu „wPolityce”, nowa książka amerykańskiego publicysty Roda Drehera zatytułowana „Live not by lies”, poświęcona chorwackiemu jezuicie ojcu Tomislavowi Kolakoviciowi, jest najlepiej sprzedającą się książką na świecie.

Dziś rozpoczyna się Kongres Kultury Chrześcijańskiej nt. dialogu

Redaktor | 15 Oct 2020 Naukowcy, ludzie kultury i przedstawiciele Kościoła z Polski i zagranicy będą uczestnikami VI Kongresu Kultury Chrześcijańskiej, którego obrady rozpoczną się w czwartek, 15 października na KUL. Hasłem tegorocznego kongresu są „Przestrzenie dialogu. Chrześcijańska inspiracja dla kultury spotkania”. Obrady potrwają do niedzieli 17 października.

„Wojtyła. Śledztwo” od 25 września w polskich kinach

Redaktor | 19 Sep 2020 Już od 25 września w polskich kinach będzie można zobaczyć przełomowy dokument o św. Janie Pawle II zatytułowany „Wojtyła. Śledztwo”, nakręcony przez hiszpańskiego reżysera José Maria Zavalę, znanego już polskiej widowni z głośnego obrazu „Tajemnica Ojca Pio”. W filmie zebrano bogaty materiał dokumentalny, reżyser rozmawiał z osobami z najbliższego otoczenia...

Polsko-włoski koncert na święto diecezji

BR | 3 Sep 2020 W niedzielę 6. września o godz. 19:00 odbędzie się międzynarodowy koncert muzyki symfonicznej w Domu Polskim. Wystąpią na nim słynni artyści z Polski oraz Włoch.

Koncert papieski pod patronatem Marszałka [ZAPROSZENIE]

Jarosław Aleksander | 20 Aug 2020 W imieniu Marszałka Województwa Kujawsko Pomorskiego Piotra Całbeckiego (organizatora) i Proboszcza Parafii św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Bydgoszczy ks. dr. Mariusza Kucińskiego (współorganizatora) zapraszamy na koncert „Szumią jodły na gór szczycie”, który odbędzie się 30 sierpnia o godz. 16:00.

Czy diabeł jest kobietą? [KSIĄŻKA]

MP | 9 Aug 2020 Obiecałem w poniedziałek, że napiszę o książce „Oczy Ireny”, którą przeczytałem jednym tchem. Tę powieść Jeana Raspaila, zmarłego kilka tygodni temu francuskiego wizjonera, czyta się lekko i przyjemnie, bo jest to romans z elementami thrillera. Ale uważny czytelnik bez trudu zauważy, że dzieło to ma swoje warstwy głębsze.