Czy diabeł jest kobietą? [KSIĄŻKA]

MP | 9 Aug 06:42 Obiecałem w poniedziałek, że napiszę o książce „Oczy Ireny”, którą przeczytałem jednym tchem. Tę powieść Jeana Raspaila, zmarłego kilka tygodni temu francuskiego wizjonera, czyta się lekko i przyjemnie, bo jest to romans z elementami thrillera. Ale uważny czytelnik bez trudu zauważy, że dzieło to ma swoje warstwy głębsze.

Krzysztof Drozdowski. Recenzja z końca świata

kd | 26 Jul 14:39 Któż z nas nie zna postaci Nostradamusa, który jest najsłynniejszym wizjonerem w światowej historii. Postać Nostradamusa weszła już do popkultury a jego przepowiednie odnosi się niemal do wszystkich ważniejszych wydarzeń z historii świata.

Strefa duchowej Mocy w Bydgoszczy

Redaktor | 24 Jul 22:01 Strefa Mocy to radosne i pełne pasji rekolekcje, uwielbienie, świadectwa ludzi, którzy doświadczyli Boga Żywego, modlitwa pełna Mocy, muzyka na żywo, koncerty, art performance.

Zakonnica wydała płytę – kim jest siostra Janina?

Redaktor | 22 Jul 19:34 Siostra Janina popularność zyskała po przerobieniu piosenki „Despacito” na pielgrzymkową wersję „Zdrowaś Maryjo”. Po tym sukcesie zaczęła więcej śpiewać. W maju wydała swoją debiutancką płytę.

Jubileuszowe wydawnictwo parafii pw. św. Jana w Bydgoszczy

Redaktor | 11 Jul 22:07 Pierwszego lipca Parafia świętego Jana Ewangelisty w Starym Fordonie obchodziła wyjątkowy jubileusz. Choć sam budynek kościoła powstał już w XIX wieku, to obecna parafia została erygowana 1 lipca 1990 roku i w tym roku kończy 30 lat. W związku z tą rocznicą ukazała się publikacja opisująca historię tego wyjątkowego miejsca na mapie bydgoskiej diecezji.

Zacznij od Bacha, najlepiej w Więcborku

Jarosław Aleksander | 2 Jul 13:07 „Zacznij od Bacha” to cykl Letnich Prezentacji Organowych przygotowanych przez parafię Wniebowzięcia NMP i Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Więcborku.

MYASTA - pozytywne reggae z naszych miast na nowy rok

Redaktor | 2 Jan 2018 MYASTA - to nazwa ciekawego zespołu. Co oznacza? Wygląda tajemniczo, ale chodzi o... po prostu miasta Grupa składa się z młodych i nieco starszych instrumentalistów, którzy po prostu pochodzą z trzech miast: Chełmna, Bydgoszczy i Torunia.

Altruist w cięższych brzmieniach

Redaktor | 27 May 2016 Klub Altruist pod bydgoską Bazyliką już w tę sobotę (28 maja) zaprasza na dawkę cięższej muzyki. Wystąpią Virus i The Shitstorms. Początek o godz. 19.00. Wstęp wolny!

Kurs żeglarski

Redaktor | 17 May 2016 Wieść niesie, że bociany już przyleciały i „żeglarstwo czas zacząć”. Jak co roku dla zainteresowanych żeglowaniem odbędzie się nieodpłatny kurs teoretyczny.