„Totus Tuus!” czyli XX Dzień Papieski

BR | 30 Sep 10:29 W niedzielę, 11 października obchodzony będzie XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus” (Cały Twój). To szczególny czas dla wszystkich Polaków oraz stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Tradycjonaliści organizują wykład w Bydgoszczy

Redaktor | 25 Sep 17:23 Wykład księdza Jakuba Wawrzyna pod tytułem „Komunia na rękę - ratunek przed "pandemią" czy klęska Kościoła?” zapowiada na sobotę na godzinę 17:00, w sali NOT-u w Bydgoszczy, Bractwo Kapłańskie św. Piusa X.

Pomóżmy ofiarom pożaru w obozie na Lesbos! (Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy 27.09)

Redaktor | 25 Sep 08:05 Główny temat tegorocznego Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy (obchodzony 27 września) to dramat osób przesiedlonych wewnętrznie, zaostrzony w wyniku pandemii COVID-19. Franciszek apeluje, aby w twarzach uchodźców rozpoznać głodnego, chorego Chrystusa i służyć Mu. Pomoc zostanie przekazana potrzebującym za pośrednictwem Caritas Polska – będzie to jedno z wielu dzieł...

Miecz przenika świat, przenika dusze [MAKSYMILIAN POWĘSKI]

Redaktor | 24 Sep 21:18 W zreformowanej liturgii czytany jest dziś fragment Ewangelii wg św. Łukasza (12, 49 nn). Jest to jeden z najtrudniejszych, najbardziej niepokojących fragmentów Chrystusowej Dobrej Nowiny. Nie pozostawia on bowiem złudzeń. Chrześcijaństwo nie jest sielanką, nie jest czymś łatwym, miłym i przyjemnym, choć prowadzi do Boga, który jest najwyższym szczęściem i ostatecznie ma nas...

Kardynał Sodano – 70 lat kapłaństwa

Jarosław Aleksander | 24 Sep 14:21 Papież Franciszek wyraził wdzięczność kardynałowi Angelo Sodano w 70-lecie jego posługi kapłańskiej. Ta wyjątkowa postać która kształtowała politykę Watykanu przez długie lata jest szczególnie związana z osobą św. Jana Pawła II.

W ten sposób zostanie nam ujawniona tajemnica życia [MAKSYMILIAN POWĘSKI]

Redaktor | 23 Sep 13:36 „Gdy dusza odwróci się od zła z pomocą bojaźni Bożej oraz otworzy się na szlachetne dążenia dzięki darowi pobożności, doświadcza potrzeby dowiedzenia się, jakimi środkami unikać tego, co budzi bojaźń, i odnaleźć to, co należy kochać” — pisze benedyktyn, Dom Prosper Guéranger, o darze umiejętności, zwanym też darem wiedzy.

Prezydent Polski z wizytą we Włoszech i w Watykanie

Redaktor | 23 Sep 09:29 W piątek 25 września przed południem odbędzie się prywatna prezydenta RP Andrzeja Dudy u papieża Franciszka . Głowa państwa spotka się rówież z kard. Pietro Parolinem (sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej ), weźmie udział w Mszy św. przy grobie św. Jana Pawła II oraz odwiedzi bazylikę św. Batłomieja, gdzie spotka się ze Wspólnotą św. Idziego (Sant’Egidio).

Ostatni papież starego świata

Redaktor | 22 Sep 13:08 W tym roku mija 105 lat od śmierci papieża św. Piusa X. Wprowadził on Kościół w trudny wiek XX i zmarł, gdy zaczynał się kataklizm pierwszej wojny światowej. Był papieżem przełomu między dawnymi a nowymi czasy. Jego dzieje wystarczyłyby na wielotomową opowieść i kilka dobrych filmów.

Chrystus, Kościół, katakumby i Judasz [MAKSYMILIAN POWĘSKI]

Redaktor | 22 Sep 13:08 Wystąpienie mało znanego szerszej publiczności Leszka Jażdżewskiego, lewicowego publicysty, redaktora naczelnego internetowego pisma Liberté, zelektryzowało polskie media. Słowa, które padły 3-go maja były same w sobie wstrząsające.