Pokój narodzin, pokój pożegnań. W szpitalu Biziela otwarto salę porodów dla rodziców dzieci z wadą letalną

Redaktor | 23 Dec 10:57 – Wiemy, jak ważne jest dla rodziców pożegnanie z dzieckiem. Jeżeli odbywa się to w komfortowych, intymnych warunkach, w jakich rodzina może po prostu być razem, to przejście przez to wszystko jest dużo łatwiejsze – mówi Małgorzata Bronka, dyrektor Centrum Opieki Perinatalnej św. Łazarza. Centrum przekazało środki na doposażenie sali w szpitalu Biziela – miejsca...

Piesza pielgrzymka do Santiago de Compostella

Redaktor | 21 Dec 09:14 Ksiądz Wojciech z Parafi pw. św. Maksymiliana Kolbego w Bydgoszczy organizuje pieszą pielgrzymkę do Santiago de Compostella. Trasa liczy 320 km szlakiem Camino Primitivo, szlakiem do św. Jakuba.

Święty Józef jest patronem każdego z nas

mk | 20 Dec 14:41 – Każda rodzina ma wsparcie od Świętej Rodziny, rok św. Józefa nam o tym przypomniał. Korzystajcie z tego wstawiennictwa – apelował ks. bp Krzysztof Włodarczyk. Eucharystia w niedzielę (12 grudnia) oficjalnie zakończyła w diecezji obchody Roku św. Józefa.

Stanęli po stronie prawdy. Modlitwa za bohaterów stanu wojennego

mk | 13 Dec 18:21 – W obronie prawdy, wierności ideom solidarności, z miłości do ojczyzny i konkretnych ludzi narażali się na utratę zdrowia fizycznego i psychiczne załamanie – mówił o osobach represjonowanych ks. bp Krzysztof Włodarczyk. W przededniu 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego (12 grudnia 2021 r.) w kościele oo. jezuitów celebrował Eucharystię w intencji Ojczyzny.