Episkopat apeluje o poważne traktowanie zaleceń sanitarnych w kościołach

mk | 26 Mar 14:14 W związku z rosnącą liczbą zachorowań, mając na uwadze zdrowie i życie Polaków – zwracam się z gorącym apelem do kapłanów i wiernych świeckich o skrupulatne przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego podczas celebracji liturgicznych - napisał abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP.

Misterium Męki Pańskiej jako podcast w formie słuchowiska

Redaktor | 26 Mar 12:24 Zeszłoroczna pandemia spowodowała odwołanie Misterium Męki Pańskiej w bydgoskiej Dolinie Śmierci. Podobnie jak rok temu i teraz nie można się spotkać się z widzami w Dolinie Śmierci, by w tradycyjnej formie wspólnie przeżyć ten szczególny czas. Dlatego organizatorzy tego ogromnego przedsięwzięcia, wychodzą z propozycją zrealizowania XX Misterium Męki Pańskie pt „Jestem...

Pomagają zarówno przed, jak i po porodzie

mk | 25 Mar 14:59 25 marca, w uroczystość Zwiastowania NMP, Kościół obchodzi również dzień świętości życia. Poniżej krótko przedstawiamy fundacje, stowarzyszenia, świadczące kompleksową pomoc kobietom w nieplanowanej lub trudnej ciąży.

Diecezjalne rekolekcje wielkopostne dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych była „Eucharystia – autostrada do nieba z bł. Carlo Acutisem” - online.

Redaktor | 25 Mar 13:22 Zeszłoroczne rekolekcje wielkopostne dla szkół zostały odwołane z uwagi na pandemię. Kuria dość wcześnie wyciągnęła wnioski z tego przykrego doświadczenia, intensywnie myślano co zrobić, aby nie powtórzyła się zeszłoroczna sytuacja. W projekcie brało udział wielu księży, katechetów, kleryków seminarium oraz młodzież i dzieci – pieczę nad projektem sprawował...

Święty Tarazjusz, patriarcha - patron dnia (25.03)

Redaktor | 25 Mar 10:13 Święty Tarazjusz urodził się w Konstantynopolu, w rodzinie patrycjuszowskiej. Diakon Ignacy, który spisywał żywot świętego nie podał daty jego urodzenia. Przypuszcza się, że było to około roku 730.

Święta Katarzyna Szwedzka, zakonnica - patron dnia (24.03)

Redaktor | 24 Mar 16:24 Święta Katarzyna Szwecka w bardzo młodym wieku, jako dziecko trafiła do internatu cysterek w Riseberg, gdzie otrzymała religijne wychowanie i pełne wykształcenie. Katarzyna powrocie z klasztoru została wydana za mąż za szlachetnego rycerza, Edgara z Kyren.

Święty Turybiusz z Mongrovejo, biskup - patron dnia (23.03)

Redaktor | 23 Mar 12:23 Święty Turybiusz z Mongrovejo, biskup - Święty Kościoła Katolickiego, arcybiskup Limy, prymas Peru. Święty w dzieciństwie i młodości, wyróżniał się pobożnością, i zdolnościami w nauce, i choć wszelkie cnoty skłaniały go do Boga to jednak nigdy nie myślał o zostaniu księdzem.