Kolejna rodzina uratowana dzięki Społeczności Ordo Iuris!

Redaktor | 8 May 09:49 W kwietniu Ordo Iuris doprowadziło do szczęśliwego zakończenia sprawy polskiej rodziny, która wróciła do kraju, poszukując ochrony przed prześladowaniem ze strony norweskiego Barnevernet – doskonale znanego naszym prawnikom urzędu ds. dzieci, który regularnie łamie prawa człowieka.

Konferencja „Duchowość w medycynie”

Redaktor | 8 May 08:07 Konferencja naukowa „Duchowość w medycynie”, odbędzie się 11 maja o godzinie 17.00 w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym Diecezji Bydgoskiej, ul Grodzka 11.

Bł. Gizela, ksieni - patron dnia (07 maj)

Redaktor | 7 May 06:50 Gizela Bawarska (Królowa Węgier) urodziła się w okolicach Ratyzbony w 985 r. . Jej ojcem był Henryk II, książę Bawarii, a jej matką - Gizela Burgundzka. Gizela była siostrą cesarza, św. Henryka II. W młodości była prawdopodobnie uczennicą św. Wolfganga z Ratyzbony, który był wcześniej misjonarzem na Węgrzech i to on miał ją namawiać do wyjazdu na dwór w Ostrzychomiu, aby...

Wojownicy Maryi modlili się na Różańcu ulicami miasta

Redaktor | 6 May 10:07 Dzisiaj jest pierwsza sobota miesiąca i tradycyjne już nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Wojownicy Maryi jak to mają w zwyczaju wynagradzali Maryi modlitwą na Różańcu ulicami miasta. Celebracja pierwszej soboty miesiąca rozpoczęła się u Sióstr Klarysek od Wiecznej Adoracji.

Warsztaty Gospel w Bydgoszczy już w czerwcu

Redaktor | 5 May 15:37 W dniach 3-4 czerwca 2023r. zapraszamy na kolejną edycję Warsztatów Gospel. Uczestnicy Warsztatów wystąpią na Koncercie Uwielbienia na Wyspie Młyńskiej w Boże Ciało, 8 czerwca o godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich, którzy kochają śpiewać: osoby indywidualne, członków chórów parafialnych, szkolnych, schole, zespoły wokalne.

Najświętsza Maryja Panna Królowa Polski, główna Patronka Polski - patron dnia (03 maj)

Redaktor | 3 May 05:04 Tytuł Matki Bożej jako Królowej narodu polskiego sięga drugiej połowy XVI wieku. Grzegorz z Sambora, renesansowy poeta, nazywa Maryję Królową Polski i Polaków. Teologiczne uzasadnienie tytułu "Królowej" pojawi się w XVII wieku po zwycięstwie odniesionym nad Szwedami i cudownej obronie Jasnej Góry, które przypisywano wstawiennictwu Maryi - patron dnia (30.04)

Ja jestem Królową Polski

Redaktor | 2 May 15:21 Dzisiaj wysiłkiem wielu ludzi dobrej woli na rondzie Jagiellonów zawisł baner z wizerunkiem Maryi Królowej Polski i oraz Głównego Patrona Polski Św. Andrzeja Boboli.