Amerykańska Częstochowa, czas pielgrzymek

Jarosław Aleksander | 29 Jul 14:27 Merrillville nazywane jest amerykańską Częstochową. To nie tylko sanktuarium Maryjne, ale wzorem Jasnej Góry - miejsce pielgrzymek amerykańskiej Polonii.

Gdzie biskupi spędzają urlop?

Redaktor | 28 Jul 13:51 Wakacje to czas odpoczynku dla większości z nas. Potrzebują go także duchowni, którzy nierzadko mają dużo na głowie. Sprawdź jak spędzają ten czas.

Zniszczono krzyż ostatniego "Wyklętego" [WIDEO]

Redaktor | 26 Jul 13:28 Najprawdopodobniej w nocy z czwartku na piątek (23/24 lipca) doszło do zniszczenia krzyża poświęconego ostatniemu żołnierzowi wyklętemu Józefowi Franczakowi ps. „Laluś”, „Lalek”. Premier Mateusz Morawiecki wyraził oburzenie i zapowiedział ukaranie sprawców.

Nowe wezwania w Litanii Loretańskiej

Redaktor | 25 Jul 11:22 Papież Franciszek podjął decyzję o włączeniu trzech nowych wezwań do Litanii Loretańskiej. Będą to „Mater misericordiae”, „Mater spei” i „Solacium Migrantium”.

Kilometry dla misji

Redaktor | 21 Jul 11:36 rwa Ogólnopolski Tydzień Świętego Krzysztofa. W związku z jego obchodami po raz kolejny rusza misyjna akcja św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr. Stowarzyszenie MIVA, organizator akcji, zachęca kierowców od wsparcia celów misyjnych poprzez wpłacenie kwoty odpowiadającej ilości przejechanych bezpiecznie kilometrów (w przeliczeniu 1 kilometr = 1 grosz). Wpłacone pieniądze zostaną...

Krzyż dotarł na Giewont [GALERIA]

Jarosław Aleksander | 20 Jul 20:50 Pielgrzymka Michała Ulewińskiego dotarła na szczyt Giewontu. Pątnikowi na górskim etapie pielgrzymki pomagali turyści i przyjaciele.

Gwałty, grabież, pobicie. Dramat zakonnic

Redaktor | 18 Jul 18:37 Nieznani sprawcy wdarli się do klasztoru Córek Maryi niedaleko stolicy Ugandy żądając pieniędzy i kosztowności. Niektóre z 50 przebywających tam zakonnic zostały pobite i zgwałcone. Skradziono pieniądze i cenne przedmioty.

Terenowy samochód dla sióstr

Redaktor | 14 Jul 12:41 Zgromadzenie Sióstr św. Dominika zbiera fundusze na zakup samochodu dla misji w Kamerunie. Po uspokojeniu się sytuacji pandemicznej, zwłaszcza w Domach Pomocy Społecznej siostry zwracają uwagę na swoje misje. Jedna z nich pilnie potrzebuje samochodu terenowego.