Pamiętaj o naszych zmarłych

Redaktor | 7 Nov 21:55 Dopóki jeszcze muszą przebywać w czyśćcu, dopóty należą do tzw. Kościoła cierpiącego. Właśnie po przeistoczeniu możemy każdego z nich osobno i imiennie poprzez naszą modlitwę przedstawić i położyć Panu Bogu na Sercu, aby jak najszybciej mógł wejść do Jego chwały.

Bo liczy się człowiek

Redaktor | 7 Nov 21:55 „Ktoś tutaj był i był, a potem nagle zniknął i uporczywie go nie ma” /Wisława Szymborska/.

Tęsknota za Eucharystią

Redaktor | 6 Nov 20:42 Przedłużanie „kwarantanny” od sakramentów i bliskiego kontaktu z Bogiem, czy też przymykanie oczu, gdy robią to nasze dzieci, świadczy o słabości naszej wiary.

Zaduszki - ważna modlitwa Papieża Franciszka!

Redaktor | 5 Nov 18:16 Dziś, we wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, Franciszek modli się w sposób szczególny za ofiary pandemii koronawirusa, a zwłaszcza „za tych, którzy zmarli w samotności, pozbawieni czułości swoich bliskich; i za wszystkie osoby, które oddały swoje życie w służbie chorym”. Papież poinformował o tym na Twitterze.

Jak pomóc duszom czyśćcowym?

Redaktor | 5 Nov 18:09 Pomaganie zmarłym nie polega na automatycznym wypełnianiu pewnych praktyk. Chodzi o duchowy dar. Najbardziej pomagamy duszom, kiedy sami zbliżamy się do Boga – mówi s. Anna Czajkowska ze Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych.

Lockdown w Kościele: Przewodniczący KEP zachęca do... dyspens od mszy

Redaktor | 5 Nov 18:08 Arcybiskup Stanisław Gądecki – przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zaapelował do wiernych o przyjęcie ze zrozumieniem i cierpliwością ograniczeń nałożonych przez rząd. W specjalnym komunikacie odniósł się do wszystkich restrykcji związanych ze zgromadzeniami religijnymi

Droga ze św. Andrzejem Bobolą [WYWIAD]

Jarosław Aleksander | 5 Nov 18:07 16 maja obchodziliśmy uroczystość jednego z patronów Polski, świętego Andrzeja Boboli. Jego życiorys mógłby posłużyć za scenariusz filmowy. Do dziś inspiruje młodych ludzi do wstępowania w szeregi Towarzystwa Jezusowego. Z tej okazji rozmawiamy z Ojcem Andrzejem Spławskim (SJ) z Narodowego Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie.

Muzea Watykańskie ponownie zamknięte z powodu pandemii

Redaktor | 5 Nov 18:00 Muzea Watykańskie będą znów zamknięte od czwartku do 3 grudnia - ogłosiło w środę biuro prasowe Stolicy Apostolskiej. Tym samym Watykan dostosował się do przepisów z dekretu rządu Włoch, w którym zarządzono zamknięcie muzeów w związku z eskalacją pandemii.