Msza święta w Narodowe Święto Niepodległości. Biskup Włodarczyk m.in. o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej

mk | 11 Nov 2021 – Dobry Samarytanin działa w każdych warunkach, zauważa potrzebującego. Jeszcze bardziej zwiększymy tę pomoc, ale też nieśmy w sercu naszych rodaków, którzy pilnują granicy, mają takie zadanie, taki obowiązek – prosil ks. bp Krzysztof Włodarczyk. Podczas Eucharystii w katedrze bydgoskiej nawiązał m.in. do bieżącej sytuacji na wschodniej granicy.

Jubileuszowa sesja z okazji 40-lecia Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy

mk | 9 Nov 2021 Wręczenie medali i odznaczeń było częścią uroczystej sesji jubileuszowej z okazji 40-lecia Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy. – TKCh zaczął się w ciężkich dla Polski czasach. To wtedy, podczas stanu wojennego, represji i internowań, zdecydowano się wesprzeć wiarę chrześcijańską, dać bardzo mocny sygnał, że to jest sens naszego życia – mówił wojewoda...

Wręczono statuetki „Za twórczy wkład w kulturę chrześcijańską”

mk | 7 Nov 2021 Teresa Bermańska, Grzegorz Grzmot-Bilski, śp. Anna Stranz, Polskie Radio Pomorza i Kujaw oraz Telewizja Polska Oddział w Bydgoszczy zostali laureatami nagród „Za twórczy wkład w kulturę chrześcijańską”. Wręczenie medali było częścią z inauguracji 40. Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy.