Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Redaktor | 15 Aug 08:37 W Kościele w dniu 15 sierpnia obchodzona jest jedna z trzech największych uroczystości maryjnych - Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. W Polsce i innych krajach Europy dzień ten jest nazywany jest Świętem Matki Bożej Zielnej.

Ewangelia na każdy dzień (12 sierpień)

Redaktor | 12 Aug 04:08 Dzisiejsze czytanie, psalm i Ewangelia oraz komentarze Bractwa Słowa Bożego na 12 sierpnia. (2 Tm 1, 10b) Nasz Zbawiciel, Jezus Chrystus, śmierć zwyciężył, a na życie rzucił światło przez Ewangelię.

Zakarpacie – jedyny spokojny region Ukrainy.

Redaktor | 9 Aug 08:27 Jedną z form pomocy dzieciom i ich rodzicom są wyjazdowe obozy. Europejskie Rodzinne Centrum „Tradycja” Parafii św. Jana Pawła II we Lwowie organizuje w bieżące wakacje trzy turnusy obozów na Zakarpaciu, w kościelnym ośrodku w wiosce Biłka koło Hustu.

Jerycho Różańcowe za Polskę - Msza Święta 9 sierpnia w Bydgoszczy

Redaktor | 7 Aug 11:20 Od 24 lipca 2023 roku trwa nieustająca modlitwa różańcowa za Polskę. Organizatorzy apelują do dołączenia do "Jerycha Różańcowego za Polskę". Msza w tej intencji odbędzie się 9 sierpnia o godzinie 18.00 w Kościele pw. św. Urszuli Ledóchowskiej na ulicy Ornej 6 w Bydgoszczy.

Coraz bardziej popularne całodzienne obozy dla dzieci.

Redaktor | 6 Aug 16:03 Mali uczestnicy przygotowali teatralne przedstawienie dla rówieśników – mieszkańców lwowskiego Domu Dziecka. Dzieci podczas obozu brały udział w próbach teatralnych, przygotowywały kostiumy. Przyniosły ze swoich domów prezenty dla dzieci. Podczas letnich dziennych obozów, prowadzonych przez pedagogów Teatru „Emmanuil” im. Karola Wojtyły Parafii św. Jana Pawła II we Lwowie, ...