Ojciec Maciej Sierzputowski obejmuje urząd proboszcza

mk | 14 Nov 2020 Ojciec Maciej Sierzputowski CSSp w niedzielę (15 listopada) obejmie probostwo parafii pw. Ducha Świętego w Bydgoszczy (ul. Glinki 40). Na urząd zostanie wprowadzony podczas Mszy świętej o godz. 11.00. Transmisja będzie dostępna online.

Wanda Wasilewska zamiast św. Jana Pawła II. Szokujące propozycję „strajku kobiet”

Jarosław Aleksander | 14 Nov 2020 Po dyskusyjnych publikacjach dotyczących kardynała Dziwisza i otoczenia Jana Pawła II przez Polskę przetacza się akcja zmian nazw ulic, placów czy szkół noszących imię papieża Polaka. W kilku miastach przeprowadzono akcję sabotażu oraz zbiera się podpisy pod petycjami dotyczącymi zmian nazw. Niektóre propozycje zaskakują.

Parafia pw. św. Mikołaja w Łabiszynie

BR | 13 Nov 2020 Ogłoszenia duszpasterskie to tygodniowa dawka informacji ważnych dla życia parafii i jej parafian. W obecnej sytuacji pandemicznej wielu wiernych nie uczestniczy w niedzielnych nabożeństwach, a co za tym idzie nie ma dostępu do najważniejszych informacji parafialnych. Dlatego też zapraszamy na nasz portal, gdzie znajdują się zawsze najważniejsze informacje.

Biblia jest egzorcyzmem

Redaktor | 13 Nov 2020 Wszyscy przeznaczeni są do życia po śmierci. Ale nie wszyscy z tej szansy korzystają. Uwierzyć w boskość Jezusa, zaufać Mu tak mocno, by Jego słowa i przykład zmieniały na lepsze moje życie. Tego chcę. Dla siebie i dla ciebie.

Wzajemne trwanie w sobie winnego krzewu i latorośli

Redaktor | 13 Nov 2020 Módlmy się dzisiaj w intencji uczniów, młodzieży uczącej się i nauczycieli, którzy muszą znajdować nowe sposoby, żeby prowadzić dalsze nauczanie — oby Pan pomagał im w tej drodze, dawał im odwagę, a także piękny sukces.

Duch Święty przypomina nam dostęp do Ojca

Redaktor | 13 Nov 2020 Dzisiaj naszą modlitwą obejmujemy bardzo liczne osoby, które sprzątają szpitale, ulice, które opróżniają kubły na śmieci, które chodzą do domów, żeby wynosić śmieci — to jest praca, której nikt nie zauważa, a jest to praca konieczna, żeby przeżyć. Niech Pan im błogosławi, niech im pomaga.

Bóg podnosi tych, którzy Mu ufają, oraz tych, których nad życie kochają ci, którzy ufają

Redaktor | 13 Nov 2020 Jestem związany również z tymi, którzy mnie skrzywdzili. Dziadek bolszewik, zmiażdżył wszystkich wokół siebie. Dziś widzę jak go naśladuję. Jak kaleczę, niszczę relacje, ze strachu dominuję. Podświadomość dziecka jak gąbka, to po prostu plastelina. Bóg chce żebym walczył i o jego duszę. Jestem z nim związany, bo miłość i nienawiść to siostry. Zabija obojętność, to...

Misjonarz z Brazylii biskupem pomocniczym w Krakowie

Redaktor | 12 Nov 2020 Papież Franciszek mianował nowego biskupa pomocniczego dla archidiecezji krakowskiej. Został nim ks. Robert Chrząszcz, który pochodzi z tej archidiecezji, ale od 15 lat posługuje jako misjonarz fiedei donum w Brazylii.