Kościół w Polsce 22 Nov 10:23 | Redaktor
Testament kardynała Gulbinowicza otwarty - znamy treść

fot. nadesłane A.S.

Po śmierci kardynała Henryka Gulbinowicza został otwarty jego testament. Jest tam zapisana jego ostania wola oraz wskazanie spadkobierców.

Kard. Gulbinowicz zmarł w poniedziałek w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu przy ul. Kamieńskiego w wieku 97 lat.

 

W testamencie duchowny nie odnosi się do zarzutów wobec niego. Główne zapisy mają charakter duchowy. Kardynał dziękuję między innymi wszystkim których napotkał na swojej drodze.

 

W testamencie zmarły nie zostawił poleceń co do swojego pochówku. Zgodnie z wolą Watykanu uroczystości nie mogą odbyć się w Katedrze.

 

Wiemy, że uroczystości pogrzebowe odbędą się poza archidiecezją wrocławską. Natomiast zgodnie z wolą zmarłego informacja o miejscu i czasie pogrzebu nie będzie podawana do wiadomości publicznej – powiedział Radiu Wrocław ks. Rafał Kowalski, rzecznik archidiecezji.

 

Testament zawiera polecenia dotyczące przedmiotów będących własnością kardynała. Swoje ruchomości kardynał zapisał na rzecz Caritas a książki polecił przekazać seminarium duchownemu.

 

W ostatnim czasie Stolica Apostolska pozbawiła kard. Gulbinowicza prawa używania insygniów biskupich. Hierarcha miał zakaz uczestnictwa w jakichkolwiek celebracjach lub spotkaniach publicznych.

 

Na podstawie: KEP/Radio Wrocław

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor